instagram hikaye sorusu

paylastigim bir fotograf icin "x ve y kisileri hikayeni begendi" seklinde bildirim aldim. ama hikayenin altindaki goruntulemelere bakinca y kisisinin ne begenisini ne de adini goremiyorum. bu nasil mumkun olabiliyor? cok az hikaye paylastigim icin daha once dikkatimi cekmemisti, begeni ve goruntulemeler geri alinabiliyor mu?

bazen öyle olabiliyor; instagram uygulamasını açıp kapatınca ya da üzerinden birkaç dakika geçince kendi kendine düzelebiliyor. beğenisini geri çekse bile görüntüleyenler arasında adı çıkar. eğer bunların hiçbiri olmuyorsa; o kişi arkadaşın değilse ve hesabın herkese açıksa belki de yanlışlıkla görüntüleyip beğenmiş ve hemen engellemiş de olabilir.

  • m e b  (03.09.24 11:35:57)
@meb y kisisi arkadasim ve hesabim gizli. uzerinden saatler gecti, uygulamayi defalarca acip kapattim; hikayeni begendi bildirimi hala duruyor ve goruntuleyenlerde adi yok. bunu yapmanin bir yontemi yoksa uygulama hata verdi sanirim.

  • sanxis  (03.09.24 11:50:42 ~ 11:50:59)
bende hiç o kadar uzun süre olmadı açıkçası, en fazla 20-30 dakika sonra düzeliyordu.
karşı tarafın internetiyle alakalı desem bu sefer de sana bildirim düşmezdi zannedersem.

  • m e b  (03.09.24 14:51:04)
normalde umrumda olmazdi, dikkatimi bile cekmezdi ama y arkadasla karmasik bir iliskimiz var, hikayeyi goruntuleyip begenip bundan pisman olmus olma ihtimali var. o yuzden merak ettim bunu yapmanin bir yolu var mi diye.

  • sanxis  (03.09.24 14:59:57)
y verdigi like'i geri alsa da izlenme durumunu geri cekemez. ama söyle bir durum olabilir kücük bir ihtimal. bazi appler var, baskalarinin storylerini gizlice izleyebiliyorsun. belki y öyle bir app kullaniyordur ve bir anlik sana yanlislikla bildirim gelmistir app'teki bug'dan falan kaynakli.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (03.09.24 15:06:37)
bugün buna benzer bir durum yaşadım; mümkünmüş. şöyle ki kardeşim instagram aero kullanıyor. bu program (tabii ki resmi instagram uygulaması değil) instagram'ın tüm özelliklerine ek olarak hikayeye gizliden bakma, hikayeye bakanlar listesinden adını çıkarma gibi işlevleri var. bunu bende denedi ve bahsettiğin durum oldu. beğenisini de geri çekti, hikayede izleyenler arasından adını da kaldırdı.

  • m e b  (18.09.24 11:43:12 ~ 14:09:15)