Osimhen piyasa değeri nasıl 100m€

Gs alıyormuş biraz baktım inanamadım. Skor katkısı düşük, iyi bir bitirici sadece ama aşırı skorer değil o fiyat bandındaki topçulara göre. Nasıl 100 olabiliyor bu anlamadım? İtalyayı izleyenler yorum yaparsa sevinirim çünkü kafam karıştı. Biraz videolarını izledim, baya düz 25-30 milyonluk laliga topçusu gibi bişey. İyi bitirici ama 100m’lik ne var anlamadım

abi piyasa değeri mevcut piyasadaki oyunculara göre belirlenir. insanlar messi ronaldo neymar erasından yeni çıktığı için kafada top oyuncu diyince o canlanıyor ama o devir bitti artık. mevcutta 1 milyar euro bütçen de olsa alabileceğin santraforların sayısı belli: haland, lautaro, julian alvarez, osimhen.. bu yani piyasa. mbappeler vinicuslar belinghamlar viniciuslar forvet sayılmıyor yani daha değerli olsa da başka klasman.. hal böyle olunca piyasada 3-4 tane st var zaten dünyanın en tepesinde oynayan. onların değerleri de çok yüksek haliyle.

  • f02561  (02.09.24 23:38:04)
Piyasa değeri o sezondaki başarılarına göre dönemsel olarak belirlenen tahmini bonservis bedeline göre hesaplanıyor. Napoli'ye zaten 70 milyon Euro bonservisle geldi, sonra şampiyonluk gördü gol kralı oldu öyle öyle piyasa değeri bir ara 106 milyona çıktı ama bu değerler resmi değerler değil tabii ki, ayrıca 2026'ya kadar sözleşmesi var ve serbest kalma bedeli de 130 milyon euro, Galatasaray zaten kiralayacak ama ben Fenerbahçeli olarak diyebilirim ki bu performansta bu yaşta yapılmış muhteşem bir transfer, Anelka sonrası en iyi transfer olabilir hatta.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (02.09.24 23:39:28)
Piyasada ciddi bir 9 numara kıtlığı var. Eskiden yer gök 9du şimdi kalmadı çok. Çok garip yani.

Bu sebepten belki 15 sene önce bu kadar önemli olmayacak adamlar çok önemli çünkü yok yani. Şu listeye bakarsan piyasanın ne kadar yok olduğunu anlarsin;
www.transfermarkt.com

Darwin nunez geçen sene 36 maçta 11 golu var, değeri 65. O yüzden osimhen'in değeri çok gözükmesin.

Olay gs dışı zaten. Gs'ye böyle 5 tane gezegenin aynı siraya dizilmesi gibi garip bir olasilik ile geldi, ben muhasebeci gs taraftarı olarak bir şey diyemedim çünkü osimhen. Ocakta giderse gs'ye belli miktar ödenecek falan demişler belli ki adam iki gol atayim maç yapayim bu lanet napoliden uzak olayim diye geliyor.
  • logisticsmanager  (02.09.24 23:46:57)
osimheni 2 sene önce premier ligten 120 milyona falan istediler, napoli başkanı biraz sıkıntılı olduğu için satmadı. conteyi getirmek içinde tüm yetkiyi verdiler. o da bu tarz egoluları sevmez. napoli osimheni elden çıkaramadı, çıkaramayınca da satılsın diye avrupada oynayan ve salak gibi adama 10 milyon euro maaş vericek bir takım aradılar o da gsdı. piyasa değeri 100 olması çok normal adam genç ve atik. bizim ligde şov yapar. bence de 100 etmez ama dünyada kaç tane ismi olan forvet var? bu adam da az olan forvetlerden olunca ediyor.

  • mikahakkinen  (03.09.24 08:38:58 ~ 12:21:51)
Gayet anlaşılır cevaplar. Teşekkürler

  • avatar is back  (03.09.24 09:11:27)