Yurtdışında dolandırıldım yardım...

İtalya venedikte gezerken köprünün üstünde bul karayi al parayı gibi bir oyun vardı. 3 tane kutu var hangisinde top onu bulmaya çalışıyorlardı. 200 eu gitti. Şuan çok kötü hissediyorum kendimi. Tatilimi de zehir etmek istemiyorum. Moral verir misiniz rica etsem. Ulan bu 200 eu neler alırdım ya. Bir anda oldu ya. Paraya ihtiyacı olan biri de değilim. Nasıl oldu da böyle tongaya düştüm anlamadım.

çok yaygın bir dolandırıcılık oyunlarından maalesef. az buz para değil ama yine de avrupa'da kaptırılabilecek min. paralardan en azından telefon pasaport gitmemiş hocam. o köprüde ne telefonların puf olduğunu biliyorum.

geçmiş olsun çok da takmamak lazım
  • gitdaddy  (02.09.24 22:36:37)
Bu dolandiricilik değil ki, oyun oynatıyorlar kaybetmişsiniz. Geçmiş olsun soguk su falan için çok takılmadan gezmenize devam edin.

  • encokbenisevinnolur  (02.09.24 22:39:36)
İzlerken diyorsun ki bunu bulamayanın gözünü s.. sonra kendin geçince bulamıyosun. Ha hatta bak cambaza taktiğiyle cüzdan telefon da gidebilirdi en azından ondan yırtmışsın.

  • nundu  (02.09.24 22:40:52)
O çok bariz topları bulamayanlar da aynı ekipte oluyor genelde bu arada bildiğim kadarıyla. Bunda ne var diye gaza getiriyor işte

  • nundu  (02.09.24 22:42:07 ~ 22:43:02)
ustteki yorumlar +1
bu oyunlarin asil amaci dikkat dagitip adamin telefonu cuzdanini calmak. verilmis sadakaniz varmis :)

  • sttc  (02.09.24 22:42:25)
Sana ne denir bilmiyorum ki. Yazık olmuş.

  • dedeminhirkasi  (02.09.24 22:43:34)
200 eu ne allaskina.. 3 kişi yemek yediniz say.. keyif için harcanan paradan pişman olunmaz, yarasinnn iyi gezmeler

  • abuzer  (02.09.24 22:44:55)
kumar oynamış kaybetmişsiniz. ders olur. daha da ileriye gitmeyin.

  • jelly bear  (02.09.24 22:46:22)
Bi daha oyna da kazandigini geri alinca birakirsin

  • robert bosch  (02.09.24 23:07:53)
Aferin çok iyi etmişsin, ihtiyacın olmayan parayı saçma sapan bir şeye yatırıp bir de arkasından üzülüyorsun ve moral istiyorsun. Aferin sana.

  • muhayyer divan  (02.09.24 23:20:07)
Kumar bile denmez buna. Kemal Sunal filminde komedi olarak işlenen tongaya düşmüşsün. 50-60 yaşında olsan neyse. Ne diyelim. Allah akıl fikir versin.

  • arkady svidrigaylov  (02.09.24 23:22:42)
Öncelikle geçmiş olsun. Böyle şeyler her insanın başına her zaman gelebilir. Bundan ders çıkarıp bir daha böyle bir şeye kalkışmamak çok önemli.

Giden para önemli bir miktar değil. Güzel bir akşam yemeği yediğinizi varsayın. Hatta, giden para böylesine bir ders için bence son derece makul bir rakam. Bundan sonra, gerçek olamayacak kadar iyi teklifleri gerçek tekliflerden ayırt etmenizi sağlayacaktır bu kayıp.

Canınızı sıkmayın, tatilinizin tadını çıkarın.
  • 10551037  (02.09.24 23:30:56)
Bir arkadaşının başına böyle bir olay gelse sana anlatsa ne derdin? Olan olmuş giden gitmiş zamanı geriye alamazsın. Canın sağolsun, giden para olsun, daha kötü bişi de olabilirdi takma kafaya derdin. Kendine de aynı anlayışla yaklaş yüklenme kendine. Tatilinin geri kalanını zehir etme üstünden çok zaman geçince anı olur

  • kullanicadi  (03.09.24 00:26:01 ~ 00:26:54)
Türkiye'de mesela Ayasofya'nin önünde oynansa "üff ne avam şey, dünya'ya rezil oluyoruz, devlet bu dolandırıcılara niye müdahale etmiyo, kmeal sunal'in 1970ler filmi gibi ayol" derler. İtalya olunca "ulan, ya param katlanirsa, eu zaten 40 lira, venedik'e gelmişiz, egzotik bir deneyim" oluyor aynisi^^

mesela tren kacirsaniz, Allah muhafaza hırsızlığa, zorbalığa, ırkçılığa maruz kalsanız teselli, yardım edilir... iyi gezmeler ve tatiller.
  • anlatamıyorum  (03.09.24 03:34:20)
Tr de olsa kesinlikle oynamazsin ama İtalyada oynatilinca su kerizleri bi yolarim kafasi olustu dimi sende kucumsedinndiye dusunuyorum. Ama sonucta silkeleme oyunu yani.

Tek merak ettigim ne gerek vardi da oynadin ki amacin neydi gezmene bakaydin.

Birde sen oynarken nornalde gelir arkadan cuzdani cekerlerdi dua et bisi olmamis.
  • Zetnikov  (03.09.24 08:21:04)
moral bozma diyecem de kardeş 1 oyna 2 oyna 200 euro nedir ya?

  • mikahakkinen  (03.09.24 08:41:05)
yardım derken? duyuru ahalisi olarak köprüye gidip adamı dövelim istersen :D

  • ermanen  (03.09.24 11:54:23)
200 €'yu aldığınız hayat dersinin ödemesi olarak düşünün ve kumardan, kolay paradan uzak durun.

.
  • kartallar yuksek ucar  (03.09.24 12:11:21)
tatilini bozmayacaksa yaşadığın heyecanın tadını çıkart, anladığım kadarı ile kaybetmek zor gelmiş, hayat bu, oradan kaybettin, başka yerden başka bişi kazanırsın.

hayat tecrübesi böyle böyle oluyor.

nasıl tongaya geldin kısmını kurcala biraz, şans oyunlarına, kumara yatkınlığın falan var mı? yoksa salla gitsin işte eğlenmene bak.
  • selam  (03.09.24 13:57:48)