Banyo duşakabin küf sorunu? Çözümü var mı?

6 ayda bir duşakabin silikonları küf oluyor ve yeniliyorum yok mu çözümü?

şeffaf olmayan beyaz renkli kaliteli silikon alın. şu an 300tl olması lazım fiyatı. ayrıca duş aldıktan sonra duşakabinin içini ıslak bırakmayın, vileda ile kurulayın.

  • HellKeePer  (02.09.24 20:45:55)
Bir higrometre edinip günün farklı saatlerinde banyonun rutubet durumunu ölçün. Rutubet yüksek çıkıyorsa (ki öyle çıkacak gibi) bir pencere tipi aspiratör edinin.

  • Mirket  (02.09.24 20:59:45)
solixel diye kimyasal var. duşakabin için birebir diyorlar. ama fayansları mahvediyormuş.

  • geveze yazar  (02.09.24 21:08:10)
insta hikayelerinde görüp denediğim küf olan yere peçete serip üzerine ıslanıncaya kadar çamaşır suyu döküp bekletiyorsun bir gün, ertesi gün çok aşırı ovmadan kolayca çıkıyor
+1 havalandırma

  • eja  (02.09.24 21:36:41)
Duyuruyu bu yüzden seviyorum. Ben de bunu soracaktım. Bizim banyo penceresi 7/24 açık havalandırma tek başına çözüm değil yani. Islak bırakmamayı deneyelim bir bakalım.

  • Kediyi üzdün  (02.09.24 22:06:59)
Kağıt havlulardan ikişer yaprağı uzunlamasına sarma kalınlığında rulolar yaparak çepeçevre yerleştirin, 1:1 ölçü domestos ve su karışımıyla tamamen ıslatın ve bir gece öyle bırakın. Ertesi gün bunları çöpe atıp silikonların üstünü nemli bir mikrofiber bezle sildiğinizde küf kalmayacaktır. Ancak gördüğünüz kararmalar küf değil de silikonların çürümesinden sebep ise mecburen çürüyenleri sökmeniz ve Sista beyaz renk silikonla yenilemeniz gerekir.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (02.09.24 22:18:37)
@Kediyi üzdün
Pencerenin açık olması her zaman sirküle işini sağlayamıyor maalesef. Ölçmeyi ve aspiratörü onun için önermiştim.

Islak bırakmamanın faydası da küçümsenemez tabii ki
  • Mirket  (02.09.24 22:20:22)
Evvela aqua olan silikon kullanilmasi lazim. Havuz ve akvaryumlarda kullanılan suya temas için ozel uretilen.

2. Silikonlara çamasır suyu yerine daha soft az kimsayasal içeren arap sabunu gibi temizlik yapilmasi lazim.
  • Fritz-X  (03.09.24 11:27:22)