Erkek günlük çanta önerisi

günlük kullanımda bir sırt çantası ihtiyacım var. derdim sağlam olsun 2 senede cortlamasın. edc diye tabir ettiğimiz ıvır zıvırları, not defteri, şarj aleti vb elektronik ürünleri taşımak için kullanacağım. yeri geldiğinde 13inch bilgisayar yada 1 tshirt 1 short koyabileceğim büyüklükte bişey arıyorum. su geçirmez olması, fazla kullanışlı cepleri olması vb. benim için artı.

bu tanıma uyan elinizin değdiği 10k olmayan sırt çantası önerilerinize açığım.

teşekkürler.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (02.09.24 15:41:59)
www.decathlon.com.tr

Bu çantanın cepleri gözleri bölümleri tam günlük bilgisayarla hareket edenler için

Youtube dan inceleme videolarına da bak

Bunun bir büyük boyu daha var ama ihtiyacın yokken büyük çanta kullanmak hareketini kısıtlıyor bence

Ama ona da göz atmak istersen
www.decathlon.com.tr
  • grimavi  (02.09.24 16:22:45)
Önerilen decathlon çantasının şeklini beğendiyseniz bence de başka çanta aramaya gerek yok. Son derece işlevsel. Ama bence 16 lt bir tık küçük. Özellikle mevsim geçişlerinde mont yağmurluk vs de koyunca çok şişer. 32 lt de her gün taşımak için bi tık büyük kalabilir. Bu çantanın 23 lt'lik ara bir boyu daha var. Bence ideali budur;

www.decathlon.com.tr
  • thracia  (02.09.24 17:07:09)
Bahsi geçen Decathlon çantanın 23L ve 32L modellerini kullanıyorum.

32L günlük kullanım için gerçekten büyük. Şehir hayatında EDC için gerçekten fazla gelir. 3-4 günlük kısa seyahatler için idealdir.

23L günlük kullanımda bana uygun geldi. 16 inçlik ince kenarlı ve görece ince bir bilgisayar gayet güzel sığıyor içine ama daha büyük bir bilgisayar sığmayacaktır. Yaz mevsiminde arkadaşıma kalmaya giderken birkaç tişört, şort, çamaşır vs ile birlikte ufak bir havlu, termos ve bilgisayar rahatça sığıyor ama kışlık kıyafetlerimin sığması zor.

16L incelemedim ama 16 inç bilgisayarı sığdırmak muhtemelen mümkün olmayacaktır. 13 inç bilgisayar, şarj aleti, termos ve şemsiye (Bu çantaların bence en güzel özelliği çantanın her iki yanında yer alan esnek ve fermuarsız gözler. Bu gözlere şemsiye ve termos sığıyor, böylece çantanın içinden yer kaplamadığı gibi, ulaşmak da son derece kolay. Ancak çantaların yükseklikleri farklı oldukları için, bu gözlerin de büyüklükleri farklı. Benim 23L çantama 600 ml'lik Zojirushi termosum gayet rahat sığıyor. 16L'yi bilmiyorum, denemek lazım.) gözlük kabı, anahtar, kolonya, ufak bir sandviç ve hatta gerekirse bir şort ve tişört bence rahatça sığacaktır. Ama söylenildiği gibi, mevsim geçişi ya da acil bir durumda çantada biraz daha yer olsun denildiği zaman 16L yolda bırakabilir. Mesela benim montlarımın hiçbirinin 16L'lik çantaya sığacağını düşünmüyorum. Sizin boyunuz ve kilonuzu bilemediğimden bence iki modeli de kendiniz görün, öyle karar verin derim.
  • 10551037  (02.09.24 22:28:06)