Davlumbaz gerçekten işe yarıyor mu?

İki üç ay önce hatrı sayılır para vererek 3lü ankastre set aldım. Fakat davlumbaz bana ise yaramaz bir alet gibi gelmeye başladı. Açıyorum, çalışıyor ama o kadar da parasını hakeden bir şey değil.

Yanlış mıyım?

Şimdi yazınca da aklıma geldi, o cam ocakta ısındığı için sıcağı tutuyor ve ortam sıcaklığını artırıyor. Bir tek fırını beğendim işini yapıyor geçiyor.

Dumanı çekiyor dışarı atıyor , sizde çekmiyor mu ?

Camın neyini beğenmediniz ?

Doğalgazlı olsaydıda ortam ısınacaktı zaten, çünkü tencere tavayı ısıtıyorsunuz
  • jülsezar  (01.09.24 21:13:06)
Hocam bi yemek yapıyorsun yağını salçasını atıyorsun harlı ateşte kavuruyorsun sıcağın etkisiyle o yağ ve salçadaki moleküller kimyasal tepkimeye girip mikro mikro etrafa saçılmaya başlıyor ayrıca kokular ve nem açığa çıkıyor, davlumbaz olmasa onların hepsi mutafağa sağa sola yapışırdı.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (01.09.24 21:13:22)
Sıcaktan çok yemek kokusu ve buharını atmaya yarıyor

Davlumbaz orta sahadaki rıza çalımbay gibidir varlığında faydasız görünür yokluğunda eksikliğini anlarsın

Zamanla mutfağın evin yağ ve yemek kokmaya başlar, belki içinde yaşadığın için sana normal gelir ama dışarıdan gelen eve sinmiş bu karışık yemek kokusunu alır, hani her evin kendine ait bir kokusu vardır, bunu en aza indirmek için evde yemek yaparken davlumbazı çalıştır
  • grimavi  (01.09.24 21:15:08 ~ 21:18:20)
jülsezar çalışmasında sorun yok.

Ocak içinde doğalgaz ne alaka? Malzeme cam diye ısıyı tutuyor
  • pavlis  (01.09.24 21:22:42)
Cam ocak olmasaydı doğalgazlı olsaydı da ısı tutulurdu çünkü ısıyı cam o kadar da tutmuyor

  • jülsezar  (01.09.24 21:26:06)
Hocam Ocak zaten doğalgazla çalışıyor.

Ankastre setin icindeki Ocak cam malzemeden yapılmış ya hani onu diyorum, doğalgaz diye bir malzeme yok
  • pavlis  (01.09.24 21:27:03)
Pardon hocam ben elektrikli ocak zannettim

  • jülsezar  (01.09.24 21:32:15)
Kesinlikle yariyor. Ozellikle koku anlaminda.

  • floydian  (01.09.24 22:01:24)
Baca bağlantısı yaptıysan işe yarıyor, ama bacasız ise karbon filtre filan demelerine rağmen çok bir işe yaramıyor.

  • etna  (01.09.24 22:42:09)
Bacalı

  • pavlis  (01.09.24 22:42:26)
işi bilen birini çağırıp bir baktırın derim. çıkışta bir sorun olabilir. çünkü bayağı fark etmesi lazım eğer bacalı ve iyi bir aletse

  • titanyum22  (02.09.24 00:50:54)