hotmail ve office 365 ten mail alamama ve google workspace

Merhaba bir arkadaşıma yaşadığı sorunla ilgili yardım etmeye çalışıyorum ama bir türlü çözüm bulmadım sorun şu : kendisinin bir eticaret firmasından alınmış hazır bir web sitesi var ve mail hizmetinide bu firma saglıyordu son 1 aydır hotmail hesabından ve office 364 üzerinden gelen hiç bir maili alamıyoruz ama gönderebiliyoruz giden maillerde sorun yok. ama bir çok müşterisi bu şekilde mail atıyor ve sorun yaşıyor. firmayla konuştum yandex altapısında sorun var bize taşıyın dedi taşıdık çözülmedi sonra biz sunucu alt yapımızı degiltirdik sorun onlardan kaynaklanıyor çözecegiz dediler ama çözemediler googleın mail hizmetini kullanın aylık ödemeli vs dediler google workspace aldım mailleri oraya yönlendirdik mx kaydı vs yaptık 2-3 gün geçti hala olmuyor google workspace e de gelmiyor. e ticaret altapısını kendi kullandıgıma taşıyım dedim ama 2 yıllık ön ödeme yapmış bunu nasıl çözebiliriz sorun ne olabilir

domain hangi nameserver'a yönlendirilmiş (whois'den bakabilirsiniz)? cloudflare'e yönlendirmiş olduğunuz halde, dns ayarlarınızı hosting şirketi üzerinden yaptığınız için olmuyormuş gibi geldi.
ya da mailler için bir forwarder tanımlanmış olabilir, bu kurallar diğerlerinin önüne geçiyor olabilir.

  • tnz  (01.09.24 20:05:36 ~ 20:07:00)
google, yandexten gelen mailleri çoğu zaman doğrudan spam klasörüne atıyor. ama mail hiç gelmiyorsa mx kayıtlarında problem vardır. google workspace kullanıyorsanız mx kayıtlarınızı tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

siteden kullanıcı formu doldurularak mı mailler geliyor yoksa doğrudan bir adrese mail olarak mı gönderiliyor?

özelden domain bilgisi paylaşabilirsiniz kayıtları kontrol ederiz.
  • bravoteam  (02.09.24 10:04:51)