Satılık Arsa yanındaki Arıtma Tesisi

Merhaba,

Urlada bir arsa almayı düşünümüyorum, imarlı bir arsa, 300 m2. fiyatı uygun geldi. Yanındaki , benzer büyüklükteki arsa için parseli sorguladığımda, öznitelik bilgisi olarak "arıtma tesisi" yazıyor. şu anda o arsada da hiçbir yapı, tesis vs yok. Ama ileride buraya arıtma testisi yapılırsa, gürültü ve koku gibi problemlerler olabilir mi? Bir risk teşkil eder mi?

Teşekkürler,

300m2'ye küçük bir arıtma olur, evet. yani 300-400 hane için. benzerleri bodrum'da çok var. koku olur mu? dışkı kokmuyor, genellikle ben pizza kokusuna benzetiyorum. gürültü olur mu, evet olur.

  • malheiros  (01.09.24 19:08:11)
Urlada yıllarca yaşamış biri olarak şunları söylemek isterim Urla lokasyonu zaten kurtlar sofrası. Arsa fiyatları ederinin çok üstünde.
Arıtma tesisi olan bir lokasyonda yogun bir rutubet kokusu gelir. Çalışan pompaların ugultusu ve gürültüsü hiç eksilmez. Ayrıca korkunç bir böcek popülasyonu olur. Muhtemelen urlada ucuza bir arsa bulup niyetlendiniz. Eger fiyat düşükse bu sebeple düşük.
Bizim eski evinizin yolun karşısındaydı dayanamadık. O taraftan esen rüzgar Eger pencere açıksa tüm kokuyu evin içine sokuyordu. Yazın daha yogun olurdu koku
Kışın o kadar olmazdı.
  • limonlu eksi  (01.09.24 23:07:49)
Aritma olacagi kesinse asla niyetlenmezdim.

  • turkuaz  (02.09.24 01:43:54)
Konya'da küçük bir arıtma tesisi yanında 2 ay gibi bir süre oturdum. Keskin bir koku yok gibi böyle sanki bir yağmur yağacak hava kokusu oluyor rutubet gibi. Asıl sorun durmadan derinden gelen bir uğultu sesi vardı. Eğer ev yapacam hobi bahçesi yapacam kafa dinleyeceğim diyorsanız o arsayı eleyin bence.

  • koskoca kirpi  (02.09.24 09:10:48)
Çeşme Marina'daki Carrefour'un tam karşısında bir arıtma var. çevresi 12 ay, 365 gün o kadar kötü kokuyor ki. daha cuma günü yanından geçerken buradaki evler burada nasıl yaşıyor, bedava ev verseler zor yaşarım herhalde dedim.
sürekli jeneratör sesi gibi bir gürültüsü var, o da cabası.
özetle, çok riskli olur bence.
  • la lykia  (02.09.24 10:12:16)
arazinin imarı var ama ne tür bişi yapabilirsin ona bakman lazım, misalen ev yapamayabilirsin illaki dükkan yapman gerekiyor olabilir vs. gibi, belediyeden, şehir planlama'dan öğreneceksin onu da.

  • selam  (02.09.24 11:24:18)