evlenecek kardeşe bilezik

ne alınır?
kuyumcu sitelerinden ve hepsiburada'dan falan bakıyorum ama hiç anlamadığım konular.

22 ayar, 14 ayar farklı gramlar bir sürü farklı model var.
yatırımlık mı almak lazım, işçiliksiz mi?

çıkamadım işin içinden.
bütçe 40 bine kadar.

öncelikle 24 ayar al ki değer kaybetmesin. internetten alma pahalı olur. kuyumcuya git. işçiliği az olan bir model al. ben olsam 2 cumhuriyet altını alırdım daha iyi. ama bilezik alcaksan da 24 ayar olsun ve işçiliksiz olsun. takmayacak sonuçta.

  • jelly bear  (31.08.24 22:40:22)
Ben gelinin kiz kardesi olarak 25 bine cartier model kelepce bileziklerden aldim. Annem babam enistemin anne babasi zaten daha agir duran normal bileziklerden aldi, benimki daha spor oldu ve gunluk kullaniyor.

  • ceann deas  (31.08.24 22:40:41)
bilezik kimse takmiyor. fiyatlari bilmem ama isciligi az olan tam altin falan da alabilirsin.
göstermelik icin 14 ayar tabii :)

  • robert bosch  (31.08.24 22:41:06)
24 ayar gr altınlardan alın.
Yaklaşık 14 gram yapıyor.
5 lik , 1 lik artık hangisinden isterseniz bütçenize göre tamamlayın
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (01.09.24 01:08:39)
Hocam çeyrek veya yarım tak. Baş başayken de bileziği ver kardeşine güzel temennilerinle.

  • numlock  (01.09.24 01:18:05)
Ajda bilezik. Bozdururken değer kaybetmiyor diyor kuyumcular. 10 gram civarı oluyor. Sade görünümlü, ince bileziklerden. 26 bin tl dediler, geçende sordum.

  • Cesario  (01.09.24 09:59:30)
Ajda +1

Yukardaki yazarlar onun yerine çeyrek yarım vs tak demiş ama olay o değil. Ailenin bilezik takması beklenir, olay kadının sonrasında bileziği takması kullanması değil yani. O kolun dolu durması önemli bazı çevrelerde. Sanırım bir nevi ailelerin gövde gösterisi oluyor.
  • sparky  (01.09.24 16:34:24)