marmaray ve istanbulkart sorusu

1- marmaray ile gebze'den kadıköy'e ulaşmak ne kadar sürüyor?
2- bir istanbulkart (eskiden alınma bir akbil) birden fazla kişi için kullanılabilir mi? yoksa herkes için tek tek kart mı almak gerekir?

1. bir saat on dakika falan
2. İstanbul kart kişiye özeldir, kişiye tanımlamadıysan kullanmana izin vermez

  • titanyum22  (31.08.24 16:18:25)
2-Kart sizd aitse yanınızdaki kişi içinde okutup kullanabilirsiniz

  • jülsezar  (31.08.24 16:30:23)
Bildiğim kadarıyla kartı kişiye tanımlamazsanız aktarmadan yararlanamıyorsunuz onun dışında kullanabiliyorsunuz.

  • peki madem  (31.08.24 16:32:52)
Kadıköye gidiyor söğütlüçeşme durağı, sahile gitmiyor diyebilirsiniz maksimum

  • jülsezar  (31.08.24 17:56:21)
Marmaray'da binerken en uzun mesafe ücretini kesiyor, inince iade cihazlarına okutuyorsunuz, fazlasını iade ediyor. İki kişi aynı kartla binerseniz sadece birine iade alabiliyorsunuz, diğeri uzun mesafe ücretiyle gitmiş oluyor. Ki Gebze'den biniyorsanız Halkalı'ya kadar olan full ücreti keser.

www.tcddtasimacilik.gov.tr
2- İnilen istasyonda, sistem tarafından yolcunun gittiği mesafe hesaplanarak ücret tahsilatı yapılır ve varsa geri kalan miktar “ücret iade cihazlarından” girişte kullanılan ELEKTRONİK KART’lara iade edilir.
3- Aynı ELEKTRONİK KART ’ın birden fazla kişi için kullanılması halinde kullanılan karta yalnız bir iade işlemi yapılır.
  • kobuzchu kiz  (31.08.24 19:44:47)