el güzelliği

nasıl bir şey?
benim için, damarları ve kemikleri belli olmayan, tırnakları uzamamış el güzeldir. beğenenler neye göre beğeniyor?

Bazılarının baş parmağı yassı gibi enlemesine oluyor böyle o tür eller çok moralimi bozuyor. Onun dışında uzun olmayan ve içi temiz tırnak yeterlidir. Günahı kriterlerimizi bu seviyeye düşürenlerin boynuna.

  • ruhen hastayim ben  (30.08.24 16:30:15)
Kıvanç Tatlıtuğ un ellerine bakınca aslında çok yakışıklı değilmiş diyor insan

  • benaslindayohum  (30.08.24 16:34:57)
:) tanımına baktım da güzel dediğin el daha çok eldiven giymiş ele veya tombul bir ele benziyor.
normal bir elde damar ve kemik (hastalık belirtisi seviyesinde de değil) hafiften belli olur.

Yıllar önce bir gazetede, kadınlar için metematiksel ölçümlerle hazırlanmış bir maskeden bahsediliyordu.
Yüzü bu maskeye uyan kadın güzel sayılıyordu. Belki de batı menşeili feminist kafatasçılığın metematik ilmi arkasına saklanmış halini içeren bir haberdi.
Maske saydam ve yaklaşık olarak şöyle bir görünüme sahipti:
i.hizliresim.com

Sanırım biz erkeklere göre elin güzelliği, o elin sahibine olan ilgimizle daha çok alâkalı bir şey.
  • diyecevaplandı  (30.08.24 16:35:39)
images.app.goo.gl

Kısa bodur olmayan, ince zarif işte. Çok da zor değil, bir çok insanda var.
  • gabe h coud  (30.08.24 17:09:05)
Kemikli ya da etli olması farketmez ikisinin de güzeli var, uzun parmaklar ve tırnak yatağı denen tırnak dibinden parmak ucuna kadar olan bölgenin uzun olması

Ruhen+1
  • grimavi  (30.08.24 17:12:13)
Kadının eli ne kadar küçükse bana o kadar güzel geliyor. Barmaklar dolma gibi olmayacak tabi.

  • yurtsuz john  (30.08.24 21:30:05)
Kısa dolma ya da cadı gibi uzun olmamalı parmaklar. Yumuşak ve ince olacak bir de. Bir arkadaşım vardı, eline dokununca şu iskelet ile tokalaşmış gibi hissediyorum. Bir de el nasıl olursa olsun o pençe tırnaklar olunca 10 üzerinden -10 puan alıyor.

media.istockphoto.com
  • nawar  (30.08.24 21:39:48)
benim için tırnak şekli uzun ve düzgün olan, uzun ve orantılı parmaklı, parmaklarının üzerinde kıl olmayan varsa alınmış olan, el üzerinde kıl var ise de kısaltılmış olan el güzeldir. diğer bir güzel el de yine bu kriterleri sağlayan ama kemikleri belli olan hafif damarlı eldir. mesela el orantılı olmasına rağmen bakımlı değilse o el çirkin bir eldir nazarımda.

  • Mossy  (31.08.24 00:51:10)
Valla el ve ayağa çok bakan biri olarak, orantısızlık ve düzensizlik gördüğüm her el ve ayağı kötü görürüm.

Baş parmak enliyse, sıkıntı. Parmaklar dalgalıysa, sıkıntı. Tırnaklar eşit kavislikte değilse, aşırı uzun, aşırı kısa, aşırı ince veya aşırı kalın ise sıkıntı benim için.

Ben kendi el ve ayaklarımı sevdiğim için o şekilde görmek ve isteme hakkım var diye düşünüyorum ^^

Hatta durun dayanamadim el ifsasi yapayim, canim elim. Biraz kilo aldim ama idare edin.

imgtr.ee

Ayrıca uzun takma tırnaklardan da bakın nefret ediyorum demiyorum iğreniyorum.
  • ananiyimioguz  (31.08.24 01:13:27 ~ 01:22:24)
Oğuz senin yüzük Sauron'a kaçmaya çalışan One Ring gibi sıkıştırmış parmağı kardeşim biraz kilo vermen parmak sağlığın için iyi olabilir :)

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (31.08.24 11:12:07)
@ Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet, antep pişmanlıktır 10 kilo aldım allah kahretmesin

  • ananiyimioguz  (31.08.24 13:13:11)
bir erkek olarak kadınların iltifat ettiği yegane yerim eller. genelde ellerin ne kadar güzel diyorlar. eskiden bu durum için iltifat edecek başka yer bulamıyorlar diyordum. ama hiç alakasız yerlerde de duyunca dedim demek ki kadınlar dikkat ediyor buna. ellerim ince, yumuşak, kılsız ve damarlı.

bence saçma. insanın yüzü-gözü güzel olur, bacağı poposu güzel olur.
  • benibulmanlazim  (31.08.24 14:44:13)