Kuru göz hastalığı olanlar? Nasıl geçti?

Doktor alerjin de var dedi. 3 damla verdi. Avm araba gibi kapalı mekanlarda gözlerim çok hassaslaşıyor. Işığa güneş ışığına karşı da daha duyarlı hale geldiler. Sulanıyor kızarıyor ve yanıyorlar.

Gözlerimi sık sık bilerek kırpınca rahatlıyorum. Öyle de dışarıdan deli gibi gözüküyorum.

Bu göz kuruluğunun obeziteyle ilgisi olabilir mi eskiden zayıfken böyle bir problemim yoktu çünkü? Ve nasıl geçer tamamen? Şimdiden çok teşekkürler…

Aşırı lens takmaktan gözlerim çok kurumuştu. Lazer ameliyatı yapabilmek için göz pınarlarıma silikon tıpa taktılar. Tekini 1 sene sonra çıkarttırabildim diğerini doktor çıkaramadı. Göz kuruluğunu çözdü bu olay ama ağlayınca gözlerim aşırı şişiyordu o yüzden çıkartmak istedim

  • ashleybon  (30.08.24 13:23:33)
18 yaşımdan beri lens kullanıyorum 17 senelik lens kullanımı sonrası gözlerim aşırı kuruduğu için artık gözlük artı lens kullanıyorum. Lensi o gün özel bir yere gideceksem falan takıyorum günlük kullan at olanlardan. Novaqua ve refresh artık bana yetmiyor. Thealoz duo rahatlatıyor

Güneş ışığına güneş gözlüksüz çıkamıyorum. Su tüketimime dikkat ediyorum bir de uykuya dikkat edeceksin
  • kullanicadi  (30.08.24 13:28:42)
refres kullanıyorlar sanırım kuru olanlar. göz egzersizleri var yutupta yaparım bazen. dinlendirin, ekrana çok bakmayın. birde şey diye duymuştum çok ekrana bakanlar bazen uzak ufuklara bakmalılarmış. neye yarıyormuş unuttum tabi kurlukla ilgisi yoktur bunun.

  • geveze yazar  (30.08.24 14:19:15)
benım mevzu bıraz degısık sizinkiyle alakasız ama yaşadıgımı yazayım

kuruluk bende cok fazla PC telefon tablet ışıgına maruz kalınca oluyordu farkettim ki gozumu kırpmıyorum refleksımı kaybetmısım neyse

hepsine mavi ışık filitresi ayarladım

birde erken yatıp en az 8 saat uyuyunca iyi geliyordu
  • Zetnikov  (30.08.24 17:38:53)