Whatsapp Business Youtube linklerinin previewlerini göstermiyor

Selamlar, birkaç gündür böyle bir sıkıntım var. Her yeri deştim çözüm bulamadım, bir de buraya sorayım dedim. Whatsapp Business mobil uygulamasında youtube linki paylaştığımda link olduğu gibi duruyor. Oysa şöyle görünmesi gerekiyordu:

i.ibb.co

ama şu an sadece linkin kendisi yazı gibi görünüyor.

bu benim için epey önemli bir şey o yüzden tırmalıyorum. aynı sorunu yaşayan, çare bulan paylaşırsa çok sevinirim. teşekkürler iyi geceler.

Aşağıdaki seçeneği kontrol ettiniz mi?

faq.whatsapp.com
  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (30.08.24 00:51:32)
evet kontrol ettim. açtım kapadım yine olmadı.

  • titanyum22  (30.08.24 01:00:15)
Bir de şu yöntemi deneyin:

www.youtube.com
  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (30.08.24 01:03:38)
teşekkür ederim bunu da denemiştim işe yaramadı :(

kendi telefonumdaki normal whatsappta sorun yok, web shatsappta sorun yok, iş telefonundaki whatsapp businessta bu sorunu yaşıyorum. büyük ihtimal telefondan kaynaklı. ama emanet mal olduğu için çok da kurcalamaya korkuyorum.
  • titanyum22  (30.08.24 01:12:03)
Sorun direkt uygulama içi olduğundan cihazla alakalı değildir. Ama şahsi WhatsApp'ınızda sorun yoksa WhatsApp Business ile alakalı olabilir. Tüm önbelleği ve verileri silip tamamen kaldırarak yeniden kurmayı deneyin derim.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (30.08.24 01:16:20)
tekrar teşekkür ederim ama onu da yapamam, bütün işle ilgili bilgileri kaybederim. app hiç kullanılmayacak durumda olsa inisiyatif alıp yapardım ama bunun için yapamam. mecbur kopyala yapıştır yapacağım eski linkleri.

  • titanyum22  (30.08.24 01:19:32)
linki bir kez yapıştırınca görüntü oluşmazsa, tekrar yaptığınızda yine oluşmaz. hep farklı link denemeniz gerekir.
her link için ayrı ayrı görüntü oluşturmak yerine oluşan (ya da oluşmayan) görüntüyü saklıyor whatsapp.

normal link böyle bir şey;
.com/watch?v=nRh6NVFf0uk

tekrar denemek için linkin sonuna soru işareti ya da ampersan ile bir şey eklemeniz gerekir.

....com/watch?v=nRh6NVFf0uk&a
  • biseysorcaktim  (30.08.24 09:44:21 ~ 09:45:20)
@biseysoracaktim

birkaç gün öncesine kadar sorunsuz görüntü çıkıyordu, 2 yıldır bu şekilde kullanıyordum. o dediğinizi de denedim olmadı maalesef. teşekkürler yine de
  • titanyum22  (30.08.24 12:52:59)
yalnız değilmişim, geçici çözümü de buldum belki arayan olur diye paylaşıyorum

www.reddit.com
  • titanyum22  (31.08.24 04:11:27)