10 saatlik ucus

Uzun ucuslara nasil dayaniyorsunuz? Benim icin ucaga binmek bir izdirap, korkmuyorum ama klostrofobik hissediyorum. durdurun ucagi inecek var diye bagirasim geliyo bazen. uyuyamiyorum da. ilk kez 10 saat ucucam ve uyku hapi falan mi alsam diyorum. Siz nasil yapiyorsunuz?

oyalanacak bir şeyler lazım oluyor. kitap, film, oyun gibi. yanına belki hafif bir içki.

  • orient blue  (29.08.24 23:15:41)
telefon/tablete 2-3 film, sezonluk dizi, uzun youtube yayınları depolar zamanı ekranda harcarım. kitap/kindle da çözüm olabiliyor.

  • beatbox yapan metalci  (29.08.24 23:33:23)
koridor tarafına oturmak, arada yürümek, kitap, film, yanındaki ile ufak sohbet

  • high hopes of the sozluk  (29.08.24 23:45:19)
şarap. Millet nasıl unutmuş. Uzun uçuşlarda yemeğin yanında (veya saat uygun değilse bile istenebilir) şarap içiyorum pamuk gibi oluyorum. Sonrası müzik, film, biraz uyku vs.

3-4 saatte bir kalkıp yürümek bi tuvalete gidip gelmek iyi olur ayrıca.
  • nhk ni youkosu  (30.08.24 00:08:39)
Uyku ilacı fayda ediyorsa kullanın bence. Klostrofobi için 10 saat oyalanmak zor olur.

  • asteriks  (30.08.24 00:13:50)
Güney Amerika'ya gideceğimde öncelikle uykusuz kalıyorum ki öküz gibi uyuyabileyim, kaliteli bir boyunluk şart, yoksa konforlu uyunmuyor.

Pencere kenarı şart, yoksa 1500 kere izin isteyip kalkıyorlar, koridordan geçen birisi çarpıp uyandırıyor.

Uyanık kalınan zamanlar için sizi ekrana kitleyecek favori dizi ve filmlerden seçmeler yapmak lazım.

Son olarak noise cancelling özelliği olan bir kulaklık.
  • kimlanbu  (30.08.24 09:36:42)
@asteriks uyku ilaci hic kullanmadim, iyi bir fikir mi emin degilim. melatoninden de bahsediliyor,eczaneye soracagim.

  • fearisthemindkiller  (30.08.24 10:41:48)
@kimlanbu pencere kenarinda da bu sefer ben istedigim gibi hareket edemiyorum. uzun ucusda koridor daha iyi gibi bu acidan. bir de benim yanim hep bos oluyor, sanirim yalniz uctugum icin surekli. son ucusumda sectigim koltuk cok iyiydi, 2-3-2 koltuk duzeninde arka tarafta ortada 3 koltuk oluyor yandaki alanlar bos kaliyor. tuvalete yakin ama yan tarafta bos bir alan olmasi genis alan hissi veriyor.

  • fearisthemindkiller  (30.08.24 10:51:30)
10 saatlik ucusu muhtemelen buyuk ucakla yaparsiniz biraz daha genis olur. ucak havalanir havalanmaz bos koltuk varsa hemen gecin. yoksa icki iciyorsaniz o yardimci olur uyumak icin 1-2 kadeh. illa kesin uyumak istiyorsaniz onceden uykusuz kalin. ama o zaman da uyuyamazsaniz cok yorucu olur. kulak tikaci mutlaka alin. uyku maskesi, yastik niyetine kullanilabilecek bir sey. kabin soguk olur ince bi ceket. en rahat oldugunuz koltuk ve pozisyonda uyursunuz bi sure sonra.

  • icim urperiyor  (30.08.24 12:11:23)
@icim urperiyor yaklaşık 10 yıldır kulak tıkacı kullanırım yatarken, ders çalışırken vs ama uçakta bi kez uzun bi uçuşta kullandım garip bişeyler olmuştu kulağımda, o yüzden ben bi daha kullanmam. ben kendi adıma tavsiye de etmem.

uyku ilacı da melatonin falan gerekmez ya atarax al geç işte ama belki yarım alabilirsiniz. biraz sersemleştiriyor.
  • high hopes of the sozluk  (30.08.24 12:40:09)