Ev kamerası hk ( nasıl böyle bişey oldu)

Tapo ( bebekleri vs izledikleri türden) ev kamerası var evde, uzun süre evde olmayacağım zamanlar kullanıyordum hiç sorun olmamıştı.

geçenlerde durduk yere offline oldu, ben de elektrik ya da internet vs gitti herhal dedim. ( evden uzağım)
2 hafta offline kaldı, şimdi bir baktım yeniden online olmuş, nasıl olabilir böyle bişey sizce? Normalde adaptörü çıkar tak yapmadan offline durumı düzelmiyor diye okumuştum.

İnternet ya da elektrik 2 hafta boyunca olmamış olamaz, sizce nasıl online oldu bir anda kafam basmadı?

Derdini şey yapayım butonunu da koyayım _________

Benzer bir şeyi yaşadım tapo da.
Tahminim bağlantısı gitti ve bir şekilde uykuya daldı. Ya da atıyorum pespese bir süre denedi sonra ara verdi vs.
Ama aynısını yaşadım. C220 gibi bir şeydi modeli
  • kisa  (29.08.24 18:17:54)
o kameralar bazen cihaz veya internet kaynaklı offline kalıyor.yani bugda kalmak gibi bir durum yaşıyor. fişini çek tak yapana kadar o şekilde kalır. fakat elektrikler gidip gelince de aynı fiş çek tak durumu oluyor. enerjinin gidip gelmesiyle cihaz resetlenip düzeliyor. olan şey bu

  • limonlu eksi  (29.08.24 20:53:36 ~ 20:54:05)
tapoya güncelleme geldi bu hafta başında bana sizede güncelleme gelmiş olabilir, birde benimde başıma geldi, durduk yere offline oldu apartman görevlisine aşağıdan şalteri indirip tekrar kaldırmasını söyledim resetleyince açıldı, zor durumda kalırsanız denersiniz

  • eja  (29.08.24 22:10:55)
Apartmanda oturuyorsaniz alt alta üst üste bir sürü daire ve haliyle modem mevcut.

Bazen bu modem coklugundan baskın modemler diğer modemlerin wireless frekansına giriyorlar ve güçsüz modemi wireless i sekteye uğruyor.

Bizim eski kablonet modemi bu şekilde beni çok cildirtirdi:)

Yani baskın modemlerin biri sizin wireless frekansini kapadı, kamera da çalışıyor konumda ama wireless a giremiyor. Sonra o baskın modem bir şekilde ya kapandı ya da frekansı değişti ve kamera tekrar modem bağlanıp online oldu.
  • makbur  (30.08.24 16:05:51)