yatay geçiş başvurum belge teslim edilmedi diye değerlendirilmemiş

"**** için başvurunuz Talep edilen evraklar dekanlığımıza teslim edilmediği için başvurunuz değerlendirmeye alınmamıştır. gerekçesi ile reddedilmiştir."

denildi başvurum için. Arayıp sordum, belgelerin elden Erzuruma gidip teslim edilmesi gerekiyormuş. Herhalde gözünden kaçmıştır dedi bana konuştuğum kişi.

Ama bakın; birimler.atauni.edu.tr , buradan başvuru&belgeler kısmına gelin.

Siteye girin, sonunda "Belgelerin Öğrenci Bilgi Sistemine yüklenip kaydedilmesi başvurunun değerlendirilmesi için yeterlidir." yazıyor. Siz bu sitede elden teslimle ilgili bir şey görüyor musunuz?

Başvuru şansım da yanmış, yani burada kim haklı? Ben haklıysam, nereye şikayet edebilirim, şikayet etmeli miyim?

Teşekkürler.

evet o sitede öyle bir bilgi yazmıyor. ve ..başvurunun değerlendirilmesi için yeterlidir yazısı da net gayet.

hangi fakültedesiniz fakültenin sitesini de kontrol edin, mesela tıp fakültesi, fakültenin kendi sitesinde böyle bir şey paylaşmış

birimler.atauni.edu.tr

"Müracaat evrakları; Tıp Fakültesi Dekanlık Öğrenci İşleri Bürosuna elden teslim edilecek olup, POSTA VEYA KARGO İLE KABUL EDİLMEYECEKTİR. Aynı müracaat ve evraklar, Merkezi Puan (Ek Madde-1) içinde geçerlidir."

ama fakültenin sitesinde yazsa bile, öğrenci işlerinin sitesinde yazan ""Belgelerin Öğrenci Bilgi Sistemine yüklenip kaydedilmesi başvurunun değerlendirilmesi için yeterlidir." cümlesi tartışmaya açık değil.

cimere yazardım ben olsam detaylı bir şekilde. fakültenizin dekanına da mail atın bu
  • jülsezar  (29.08.24 16:19:26)
Geçmiş olsun, bu internet siteleri boşuna yapılıyor olmalı gerçekten.

Zamanında şöyle bir haber vardı hiç unutmam;

www.hurriyet.com.tr

22 kişi kazandıkları okuldan kayıtlarını sildirip ege üniversitesine geliyorlar yedekten çıkınca. Sonra ege yanlışlıkla aldık, aslında öyle bir kontenjan yokmuş diye çıkarıyor ve sonuçta bir şey yapamayıp ortada kalıyorlar.

Cimere yazın, yazmak yazmamaktan daha iyi. Ancak kendinizi oraya bağlamayın. Hayatınıza devam edin.
  • akhenaten  (29.08.24 16:32:08 ~ 16:33:46)
Cimere yazdım, Atatürk Üni diye göremedim iligli kurumu, YüksekÖğretim Kurumu (YÖK)'ü seçtim, herhalde doğrudur?

Cevaplar için teşekkürler, belge teslimine dair bir şey yazmamasını doğrulamanız daha da emin etti beni.

Çok da gitmeyi düşünmüyordum, açıkçası şu saatten sonra çözülse bile gitmem. Öğrenci işlerine ulaşamadım, ulaşınca o kadar ilgisizdiler, beni küçük düşürdüler resmen o çok ağrıma gitti.
Sitenin web arşivini de aldım değiştirirlerse diye.
  • substituent  (29.08.24 16:37:50 ~ 16:39:41)
Evet yöke göndermeniz gerek

  • akhenaten  (29.08.24 16:39:10)