Meksika vizesi

Meksika'ya hep gitmek istemiştim ama insanları havalimanından geri çeviriyorlar diye cesaret edip gidemedim.

Avrupa'da yaşıyorum ve Amerika vizem var. Şimdi ben konsolosluk vizesi alıp gitsem yine de böyle bir sorunla karşılaşır mıyım?

Amerika'da yaşayan bir kaç YouTuber kapı vizesi ile giriş yapmak istediklerinde alınmadılar diye olayın mantığını tam çözemiyorum.

Eğer geri çevirirlerse, Amerika'ya uçak bileti alıp geçme şansım var mı?

Kalacağınız yer ve gün sayısını net belgelendirir ve dönüş biletini de gösterirseniz, Amerika vizeniz varken sorun olacağını sanmıyorum. Spontane seyahatlerin geri çevrilme olasılığı daha yüksek oluyor.

  • titanic kemancısı  (29.08.24 11:48:13)
Meksika seyahatinde sorun ABD vizesi sahibi olmamak. Dışişleri Bakanlığı şöyle bir açıklama yapmıştı: www.mfa.gov.tr

Geçerli ABD vizesi olan vatandaşlarımızın Meksika’ya Meksika vizesi olmadığı halde girebilecekleri Meksika makamlarınca bildirilmiştir.

Meksika hudut yetkilisi vatandaşımızın pasaportunu damgalamak suretiyle Meksika’da kalma süresini belirleyecektir.

ABD vizesi olan ve Meksika’ya havayoluyla seyahat eden vatandaşlarımız uçuş / biniş kartlarını da hudut makamlarına ibraz etmek zorundadırlar.

ABD vizesi olmayan vatandaşlarımız Meksika’ya gitmeden önce Meksika vizesi almak zorundadırlar.

Tereddüt halinde Meksika Büyükelçilikleri veya Başkonsoloslukları ile irtibata geçilmesinde yarar görülmektedir.
  • Lethe  (29.08.24 12:08:50)
yasadigin ülkenin meksika konsoloslugundan bir belge al. kapidaki polis killik yaptiginda onu gösterip gecebiliyorsun. abd vizesi ya da ab oturumu olanlar meksika'ya vizesiz girebiliyorlar ama bazi sinir polisleri killik cikarabiliyor.
kaynak: bir arkadasim

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (29.08.24 12:11:38 ~ 13:34:07)
2 ay önce gittim Meksikaya. Diğer milletden insanlar 10 saniyede kontrolden geçerken beni 45 dk boyunca beklettiler.

En son aktif schengen vizem olduğunu, rezervasyonlarımı, uçak biletimi vs görünce ikna oldular. Aktif Amerika vizeniz veya schengen vizeniz varsa büyük ihtimalle alırlar. Ancak soru yağmuruna tutuyorlar.

son sorunuzun cevabınızı bilmiyorum.
  • nuevo  (29.08.24 12:46:12 ~ 12:46:42)