Sivrisinek sayısı azaldı mı

5-6 sene öncesine kadar yazları o kadar çok sivrisinek olurdu ki her gece birkaç tane avlayıp öyle uyurdum ona rağmen kulağımın dibindeki vızzz vızzz sesiyle uyanırdım. Her yerimi yerlerdi.

Şimdiyse en son ne zaman sivri sesi duyduğumu hatırlamıyorum. Evde de hiç görmüyorum.

Bunların sayısı azalmış olabilir mi??

O güzel sivrisinekler o güzel atlara binip gittiler :(

Vallaha ben de sanki daha azmis gibi düşündüm simdi sen diyince. Acaba ilaclama mi havalar mi nedir merak ettim.
  • logisticsmanager  (29.08.24 01:16:33)
Kesinlikle böyle bir şey var çok şaşkınım ve çok mutluyum.
Sivrisinek alerjisi olan biri olarak yazları birkaç kez acile gidip iğne olurum bu yıl bir kez oldu. Bence bu saatten sonra da olmaz (umarım).

  • mutekebbir  (29.08.24 02:10:17)
Bence de oyle

  • abuzer  (29.08.24 04:56:50)
Azalmadı

  • jülsezar  (29.08.24 08:20:19)
Herkes öyle diyor çevremde de ama bizim evde çok var ya :( yani buranın 3-4 sene önceki durumunu bilmiyorum geçen sene taşındım ama cam pencere açık yatınca gece vızzzz diye sesle uyanıp sinek avına çıkıyorum hemen her gün

  • nundu  (29.08.24 08:21:26)
Birkaç yıldır ben de hissediyorum bunu, bu sene bir kere ısırıldım. İlginç valla.

  • akhenaten  (29.08.24 09:07:24)
İstanbul'da ben de azalmış diye düşünmüştüm. Ama göl kenarı bir yerleşim yerindeyim şu an ve çok var. Yani mekana göre değişiyor

  • kullanicadi  (29.08.24 09:26:32)
Bende de azaldı geçen sene istila boyutundaydı çok ciddi ilaçlama yaptılar benim evin civarında öncekine nazaran azaldı

  • titanic kemancısı  (29.08.24 09:28:18)
Şehir içinde azaldı evet ama bahçeli evlerde konumdan bağımsız olarak sayıları değişmedi

  • Mcfly  (29.08.24 09:42:40)
İlaçlamalar artmış olabilir. Nispeten yeşil bir bölgede oturuyorum, etrafta sinek, böcek, kirpi hatta az da olsa fare vb. var. Ben salonumun kapısını açık bıraktığımda yerde sabah sivrisinek, kelebek ve benzeri böceklerin ölülerini görüyorum. Diğer odaların camlarında sineklik olduğundan giremiyorlar. Bizde pek azalma yok.

  • Lethe  (29.08.24 10:14:20)
istanbul beylikduzu, yaz bitmis 1 tane sinek mi ne gordum evde.
gecen sene falan prizlere ilaclar bilmem ne takmadan uyunmazdi
kapi pencere full acik tel falan da yok.
  • bay b  (29.08.24 11:17:55)