Kulağı köreltmek

Merhaba, daha önce de duyuru açmıştım. Müthiş hassas bir kulağım var, asla kimsenin duymadığı, duysa da asla rahatsız olmadığı sesleri duyuyorum.
Mevcutta bulunduğum evde güzel bir yalıtım var insan sesi hiç duymadım. Fakat titreşimler yani yürüme, yere bir şey düşürme, kapı çarpma gibi sesleri duyuyorum. Çıldırmak üzereyim. Kulaklarımı nasıl köreltebilirim?

acaba komşu gürültüsü yüzünden daha önce çok rahatsız edildiğin için travman var, tekrar aynı şeyi yaşamaktan mı korkuyorsun?

  • titanyum22  (28.08.24 21:15:44)
Bir tanıdık 2 apartman ötedeki komşuların ne konuştuklarını duyuyormuş, tane tane anlatabiliyordu. Bu bir işitme anomalisi sanırım.

Bence kulak içi kulaklık kullan bol bol. Müzik, podcast ne dinliyorsan çok sıklıkla kulak içi kulaklıkla dinle. Bir süre sonra kulak zarı daha normal çalışacaktır.

Kulak içi kulaklığın zararları diye bir video vardı, o videoları araştırıp bakmadan bu dediğimi dinleme, belki istenmeyen bir zarar olur. Sadece misofoni hastalarına söylenen şeyi söyledim.
  • muhayyer divan  (28.08.24 21:36:02)
@titanyum22 evet travmam var ve yine evet en ufak ses sürekli tekrar edecek gibi hissediyorum

  • pavlis  (28.08.24 21:45:06)
seni çok çok iyi anlıyorum. olmayan sesi bile duyduğunu sanıyor insan. bu işin çaresi terapi, başka bir şey değil. yabancı forumlarda terapiyle düzelenleri okumuştum. ben Türkiye'de aradım bulamadım umarım sen bulursun çünkü bizim doktorlar pek ciddiye almıyor bu mevzuyu. meditasyon işe yaradı diyebilirim. şu anki sorununun senden kaynaklandığına kendini ikna etmek biraz zaman alıyor.

edit: konuyla ilgili bir entryni okudum. sinirlenmesen bile sinirlenmiş taklidi yapıp avazın çıktığı kadar bağır ve cinnet geçir. kadın o zaman öğrenir çocuğunu kısıtlamayı. insanlar şu anda maalesef başka hiçbir laftan anlamıyor.
  • titanyum22  (28.08.24 22:18:16 ~ 22:20:15)
Yok hocam öyle bir karakter değilim. Kendi kendime halletmem gerek bir de dediğim gibi gerçekten problem edilmeyecek şeyleri problem ettiğimi düşünüyorum

  • pavlis  (28.08.24 22:23:11)
tahmin ettim öyle bir karakter olmadığını. o yüzden çok sinirlenmiş taklidi yap diyorum. başka türlü o kadını ve çocuğunu susturamazsın. o velet büyüdükçe başka gürültülerle devam eder. yılanın başını küçükken ez derim. çünkü gerçekten insanlar artık başka laftan anlamıyor.

  • titanyum22  (28.08.24 22:25:46)
Ben uçlarda hareket ederim hocam olay çıkarırsam kocasıyla karakolluk olurum. Ben kendim halledeyim daha iyi

  • pavlis  (28.08.24 22:34:32)