Akü bitti kapı açılmıyor ne yapayım?

Sorum başlıkta.

Akü bitti. 2 Anahtar da çalışmıyor. bir tek ön sol kapıda anahtar deliği var ama o da olmuyor, açılmıyor kapı. (bu nasıl iş anlamadım) wd 4o filan bir şeyler denendi yok. Araba otoparkta kaldı. Ne yapacağım şimdi ben? Çilingir mi gelip açacak? Arabayı çekici mi gelip alacak diyeceğim, otoparka giremez ki. öf.

yol yardım hizmeti varsa kaskonun sağladığı ya da arabanızın markasının sağladığı onları arayabilirsiniz.

benim aküm bittiğinde yol yardım gelip takviye yapıp gitmişti
  • barabas  (28.08.24 21:00:44)
Olur o ya anahtar deliğinden. Az biraz daha uğraş hocam.
Aklıma başka şey gelmiyor. Araba marka model nedir? Ona göre Google ise yarayabilir

  • kisa  (28.08.24 21:01:33)
yol yardım kapıyı da açabilecek mi? Bu arada kaputu da açamıyoruz ki :(

kapıyı açsam arabada jump starter vardı, götürecektim tamire.

Araba opel corsa
  • a perfect lie  (28.08.24 21:04:39 ~ 21:05:02)
Sol ön kapının açılması lazım, başka birisi denesin, belki çok kibar davranıyorsunuzdur.

  • kimlanbu  (28.08.24 21:10:16)
Anaktari denemeye dewam +3

  • abuzer  (28.08.24 21:12:06)
yani ben de manuel olarak açılmamasına hiç anlam veremedim. Bence baya zorladım ama denerim yine.

  • a perfect lie  (28.08.24 21:12:35 ~ 21:13:02)
Hocam çok saçma valla. Açılması lazım.
Opel corsa kaç model?

  • kisa  (28.08.24 22:12:19)
Ya kilidin ve anahtarın fotoğrafını paylaşır mısın?
Görmeden başka bir şey de diyemiyorum.

  • kisa  (28.08.24 22:14:33)
çok saçma bence de, takipteyim. sahiden fotosunu atsana aklım almadı açmamasını

  • titanyum22  (28.08.24 22:31:28)
Atasehirdeysen gelip denerim valla

  • kisa  (28.08.24 22:34:59)
Yani anahtarı yuvanın içinde kırmama çok az kaldı.

ibb.co

2013 model
  • a perfect lie  (28.08.24 22:35:19 ~ 22:37:19)
İki tarafa da çeviriyorsun değil mi gibi başka bir saçma soruyla geliyorum çünkü mantıklı bir şey aklıma gelmiyor.

  • kisa  (28.08.24 22:38:50)
Çevirdim çevirdim. Anahtarından tutup arabayı salladım resmen artık.

Açılmıyor oluşunu kabullenirsek, tek çözümüm arabacı çilingiri mi bulmak?
  • a perfect lie  (28.08.24 22:42:54 ~ 22:44:55)
Bir yandan çevirip bir yandan da kolu da çekmişsindir tabi
Bende bitti ger şey

  • kisa  (28.08.24 22:44:43)
Yani aslında açılıyormuş gibi ses geliyor bence anahtarı sokunca kaskatı değil tepki alıyorum, şimdi uyduruyorum gibi gelecek de. Ve sormadan cevaplayayım plakayı da kontrol ettim baktım araç benim yani kesin bu anahtar bu arabanın :/

  • a perfect lie  (28.08.24 22:47:33)
Peki bir de aldığın o tepkiyi video olarak at istersen o kildiğin sesini duyabileceğimiz şekilde Belki gerçekten kirli çekiyorsun açıyorsun ama bir şekilde kapı sıkıştı

  • kisa  (28.08.24 22:49:49)
Ilde açtığını düşündüğün zaman diğer kapıları açmayı dene bir de istersen

  • kisa  (28.08.24 22:50:16)
Mobildeyim ve arabadayım editleyemiyorum baştan yazayım prensesim duyduğun zaman diğer kapıları dene bir istersen

  • kisa  (28.08.24 22:51:36)
Of
.. Dikte ettirdim.
Prensesim değil tabii ki kilit açılma sesini duyduğum zaman
  • kisa  (28.08.24 22:54:19)
Hiç sorun değil, Siz dikkatli olun teşekkür ederim yardımınız için, otoparkta telefon çekmiyor bi eve çıkıp bi otoparka iniyorum :/sinirlerim düzelince deneyeceğim şu diğer kapıları da

  • a perfect lie  (28.08.24 22:58:08)
Aynısı başıma geldi. Kapının kilidinin sökülmesi gerekiyor çilingir veya sanayiden birileri tarafından. (Üstteki yazışmaları okumadım belki vardır böyle bir cevap) ben başka bir çare bulamamıştım.

  • kedidir o kedi  (28.08.24 23:20:56)
ingiliççe arattım, quorada şöyle bir çözüm sunulmuş, makine çevirisi:

Anahtarınızı kumandasından çıkarın. Bagajınıza gidin. Plakanızın altında. Bir anahtar deliği vardır, anahtarı sokun ve çevirin. Bagajı açtığınızda, arka hoparlör alanının altında siyah uçlu bir kablo vardır, kabloyu çekin ve sürücü kapısı açılacaktır.
  • titanyum22  (28.08.24 23:26:09)
aku bittigine gore araba uzun sure kullanilmadan mi duruyordu? eger oyleyse bazen kapi contalari iyice yapisiyor acilmasi zorlasiyor sicakta falan kaldiysa. arabanin kendi kapisinin kendi anahtariyla acilmasi lazim cunku. olmuyorsa bagaji anahtarla acip koltuklari yatirip on tarafa erisim saglamayi deneyebilirsiniz. ama acilmasi lazim kapinin.

  • icim urperiyor  (29.08.24 12:21:22)
Yok uc dort gun once surmustum en son. Lanet olasi bagajda anahtar deligi yok. Baktim goremedim.

  • a perfect lie  (29.08.24 14:20:08)
haydaaa araban hala orda mı çektiremedin mi

  • titanyum22  (29.08.24 15:30:52)
Once cilingir 900 tlye geldi bi aletle kapilari acti.
Sonra 2400 tlye de akucu geldi eskiyi adi yeniyi takip gitti. Aku degisiminden sonra da durum su , Anahtar delikteyken kapiyi kilitliyor ama acamiyor.

  • a perfect lie  (29.08.24 18:49:56)
çok geçmiş olsun

  • titanyum22  (29.08.24 19:53:20)
Geçmiş olsun.

  • kisa  (29.08.24 22:45:44)