Tatil meselesi :/ hangisi daha mantıklı?

Kapadokya için Eylül sonu tatil planlıyoruz.

Şimdi Kapadokya bölgesi turistik olduğu için konaklama fiyatları doğal olarak yüksek,

Nevşehir şehir merkezinde, Kapadokya bölgesine nazaran 1+1 rezidans tipi daireler yarı fiyatına neredeyse. E şehir merkezi de Kapadokya bölgesine Max 20-30 dk lık bölgede olduğu için boşuna turistik yerde daha fazla para ödemeyelim düşüncesi doğdu kafamda. Yeme içme meselesi de var tabi, şehir merkezindeki evde mutfak vs olacak, yeme-içme de daha ekonomik olacak burada. Kapadokya'da kalırsak oda kahvaltı şeklinde %80-90. Araçla gideceğiz, ulaşım problemimiz olmayacak. Siz ne diyorsunuz?

Bence ekonomik olarak zorlamayacaksa kapadokya ruhunu cave otellerde kalarak daha güzel yaşayabilirsiniz. Bu tür otelleri seçerken de araştırmanız gerekir yalnız çünkü mağara olduğu için havasızlık, küf problemleri olabiliyormuş.

  • ruhen hastayim ben  (28.08.24 16:27:32)
hayır diyoruz tabi ki +ruhen. nasıl pahalı fiyatlar onu da anlamadım. gayet uygun fiyatlar. daha bayramda oradaydım. taş otelde kaldık 3 bin tl geceliği zaten 2 gece kalacaksın 6 bin eder onu da veremiyorsan zaten ne deyim.

  • sizofren06  (28.08.24 16:42:56)
@sizofren06

1 Haftalık tatilde bin tl lik fiyat oynaması, senin iki gece konaklamandan daha fazla para ediyor. bu parayı atv turunda, at binmek için ya da balon turu için kullanabiliriz değil mi? mesele, verip verememek değil. Daha fazla şey deneyimlemek.
  • yosta  (28.08.24 16:48:51)
1 hafta kapadokyaya gidersen sıkılırsın en fazla 2-3 gün

  • sizofren06  (28.08.24 16:53:25)
Kapadokya ruhu mağara evler ama bize kasvetli geldiği için merkezde kalmıştık. Merkezde gezilecek, yapılacak bir şey yok, onu da söyleyeyim. Merkezde kalmamız bize sorun yaratmadı. Yalnız bir hafta orada sıkılırsınız gibi.

  • asteriks  (28.08.24 16:55:39)
1 hafta kalacaksanız 2 gün cave otelde 5 gün merkezde kalabilirsiniz, yer değiştirmek de saçma gelebilir gerçi bilemedim.
biz cave otelde kalmıştık, dublex odada alt katımızda hamam vardı çok keyifliydi. yine gitsem yine en az 2 gece de olsa öyle bi yerde kalmak isterim.

  • ofelia  (28.08.24 17:01:12)
hanım tarafından kapadokyalıyız. her yıl en az 2 kere gideriz. ürgüp içinde evimiz olduğu için hiçbir zaman mağara otelde kalmadık, evimizde kaldık. yani kapadokya ruhunu yaşamak için bence şart bir şey değil. zaten gezeceğiniz mağaralardan o tadı alacaksınız, gece uyumasanız da olur bence. düşünceniz güzel. araba varsa ulaşım sıkıntı olmaz.

lakin tatile gittiğiniz yerde sırf ekonomik olsun diye markete gidip alışveriş yapmak, evin mutfağında yemek yapmak ne kadar eğlenceli olur tercih meselesi. aradaki farkla zaten balona binemezsiniz, 2023 yılında 130 euro, geçen bayram 300-400 euro dediler kişi başı, onu da acentede çalışan kuzen söyledi, bize oluru buymuş, binmedik tabii.

kalacağınız oteli vadi manzaralı seçerseniz sabah kalkıp balonları izleyebilirsiniz, ya da yine sabah kalkıp merkezden vadiye gidip oradan izleyebilirsiniz.

bu arada 1 hafta bence de çok. 3 gün yeterli. bilemedin 4.
  • kibritsuyu  (28.08.24 20:07:26)