Sigorta şirketi değişiminde ömür boyu yenileme garantisi nolur

Şu an mevcutta çalıştığımız şirketi değiştirmeyi düşünüyorlar. Ömğr boyu yenileme garantisi var şu an. Eğer şirketi değiştirirse bu gatanti durumu ne oluyor bir de eski hastalıklarla ilgili durumlar yeni şirkette kanul olmayabiliyor mu?

Ömür boyu yenileme garantisi diğer şirkette de devam eder. İşten ayrılıp başka bir işe girerek farklı bir sigorta şirketine geçseniz de bu durum böyle sadece ikisi arasında belli bir süre geçmemiş olması gerekiyor. Diğer konuda bilgim yok.

  • namandigurai  (27.08.24 23:11:07)
Selam,
Biten poliçe sona erme tarihinden sonra 30 gün içinde aynı sigorta şirketinden ya da farklı bir sigorta şirketinden yeni bir poliçeyi eaki poliçe şartlarında yapılmasını talep edebilirsiniz. haklarınızın devamlılığı için yeni sigorta şirketine, eski sigorta şirketinizin geçiş bilgilerini iletmesi gerekir bu süre yaklaşık 7-15 gün olabiliyor. Sizin eski sigorta şirketini arayarak bu süreyi hızlandırma şansınız var.
Yeni sigorta şirketi sağlık geçmişinizi inceleyip size şu şekilde dönüyor, öbyg ve geçmiş hastalıklarınızı da kapsama aldım veya belli muafiyet, istisna vs koydum ya da öbyg vericem ama bende 3 yıl değil 1 yıl beklerseniz vb. Gibi bunun bir çok alternatif cvb ı var. Tamamen sizin geçmiş sağlık veriniz, hastalıklarınız ve tedavilerinizle alakalı medikal incelem sonucunda değişiyor. Buna itiraz etme hakkınız var, yeni şirketin bu itirazı değerlendirmek için sizden güncel dr raporu vs isteme hakkı var. Her şey sağlık sigortanızı yöneten sigortacıda bitiyor. İşi bilmiyorsa çuvallayabilirsiniz, işi bilen biriyle sağlık sigortanızı yönetin derim. Sonuçta bu araba değil sağlık :)
  • erty_ksk  (28.08.24 07:08:55)