istanbuldan ucakla arjantine gidecek ucak dünya haritasına göre sola mı

istanbuldan ucakla arjantine gidecek ucak dünya haritasına baktıgımızda

sola dogru mu gitmeli yoksa saga mı gitmeli?

yada asagı sol mu yapıyor?

Afrika üstünden aşağıya doğru sol tarafa iner.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (27.08.24 21:35:40 ~ 21:38:35)
Güney-Güney Batı istikametine gider. Aşağı ve sol diyebiliriz.

  • mrmlq  (27.08.24 21:37:51)
güneybatıya giderdi sanırım, evet. ama türkiye'den arjantin'e direk uçak yok sanırım, o yüzden kanıt sunamıyorum.

brezilyaya giden uçağı burdan izleyebilirsin:
www.flightradar24.com
  • king lizard  (27.08.24 21:42:31)
@king lizard Turk havayollarıyla direk ucuyormus hocam.

  • Zetnikov  (27.08.24 21:51:47)
Sol aşağı. Şu link'te thy'nin farkli Amerika kitasi rotalarini gosteren bir resim var, Buenos Aires havalimani (EZE) dahil:
aviacionline.com

Surda direkt ucus rotasi var:
www.flightroutes.com

Sağa neden olsun ki? Cok daha uzun bir yol ve pasifik okyanusun'dan gecmek zorunda kalir. Uzun, riskli ve maliyetli. Ucaklar pasifik okyanusu rotasini mumkun oldugunca yapmamaya calisir. ABD ve Avustralya/Yeni Zelanda arasi icin pasifik okyanusu rotasi oluyor mesela. Daha kisa diye
  • ermanen  (27.08.24 21:52:03 ~ 21:57:15)
@zetnikov, @ermanen

valla ben direk uçuş bulamadım türkiye'den arjantin'e, gidiyor da brezilya aktarmalı gidiyor bulduklarım :)

bulduysanız bana da gönderin.
  • king lizard  (27.08.24 23:18:43)
@king lizard

Google var diyor ama bilet sitesinden bakinca aktarmali sadece var gozukuyor sanirim yokmus dedigin gibi google amca neden var yazdi anlamadim niye boyle.
  • Zetnikov  (28.08.24 05:21:45)