ulkede kendinizi psikolojik olarak koruyabiliyor musunuz?

ben asagidakileri yaparak koruyorum saniyordum; ama 1 ay yurtdisinda yasayip geri donunce sadece kendimi kandirdigimi fark ettim. toplumun buyuk kismi sorunluyken, beni etkilemiyor, istedigim gibi yasiyorum demek kendini kandirmakmis onu farkettim.

-toksik insan, mekan, durumlardan uzak durmak
-siyaset, ekonomi, futbol, cinsellik ve dini tartismalardan uzak durmak
-haber, gazetelerden uzak durmak
-sosyal medya linclerinden uzak durmak.

siz ne durumdasiniz?

No.. anksiyete is my love

  • abuzer  (26.08.24 23:32:04)
Yapabilecegin 1 numarali sey haber izlememek bence

Birde toxic durumlardan veya insanlardan uzakta kalmak.yeri geldimi yol vermek direk olarak acimayacaksin

Her esnafa para kazandirmamak da diyebilirim

İnsanlarla din siyaset futbol konusmam cunku herkes fanatik olmus tarafsiz sohbet olmuyor zaman kaybi bence

Bu aralar yaptigim bi hata var duzeltmeye calisiyorum halen oda online platformlarda karsimda cahil biri var cevap yaziyorum sonra tartisiyoruz vakit kaybi oluyor elime bisey gecmiyor. Adam yanlisini kabul etmiyor yada kendini sartlandirmis oluyor bu sebeple tartismicam artik diyorum umarim tabi

Bazi insanlar sosyal medyada yemleme yapiyor sazan gibi atlamamak lazim.
Aen birileriyle tartisinda adam yorum aliyor daha cok para kazaniyor
  • Zetnikov  (26.08.24 23:32:16)
Artık hiçbir şeyi umursamıyorum. Şaşırmayı da bıraktım absürt şeyler bile normal geliyor. Kendi izole çevremde rahat rahat takılıyorum. Ekonomik açıdan bir sıkıntım olmadığı için beni rahatsız eden kitleden de mümkün olduğunda uzakta yaşamaya çalışıyorum.

  • spadæs  (27.08.24 00:05:44)
Bu ülkede herşey normal geliyor artık alıştık diyelim zaten değişmesini de beklemiyorum sadece para mevzusu canımı sıkıyor herşeye hep zam geliyor araba alcaz senelerdir biriktiriyoz iki katı oluyo biriktiriyoz iki katı oluyo anca aklım bastı altına yatırdık işte bir iki bişeyler kovaliyom bir yandan iş daha askerlik isim olsun evim olsun huzurum olsun diye uğraşıyorum

  • Efespilsen  (27.08.24 01:33:22)
Yıllardır tanıdığım kendi eşim dostum dışında çok kimseyle bir irtibatım yok, ilkokul, lise, üniversite her dönemden koruduğum arkadaşlarım var. Dışarıyla çok irtibatım yok, olursa da çok samimi olmuyorum. Kendi yakınlarımla düzenli severek yaptığımız şeyler var.

İş yerindeki insanlarla resmiyeti koruyorum. Soğuk görülmekle ilgili problemim yok, hayatımı kolaylaştırıyor.

İnternet'te çoğunlukla yerli çoğunluğun içinde kalmıyorum, birkaç istisna var bunlar da genele hitap etmiyor.

Haber vs takip etmiyorum, sadece ekonomi haberleri. Ekonomik konularda da haberleri sınırlı kullanıyorum. Daha çok banka raporları, göstergeler, açıklanan veriler vs üstünden gidiyorum.

Ahlaki, dini, siyasi tartışmaya girmiyorum, mecburen içinde kalırsam ya da çok bir şey söylemek istersem kısa kesip geçiyorum

Böyle
  • akhenaten  (27.08.24 09:15:02 ~ 09:20:22)
Tek derdim ailemi kötülüklerden elimden geldiği kadar koruyup izole edebilmek.

Geri kalanlar umrumda değil, ayın yarısını yurtdışında geçiriyorum, adamlar bizim sıkıntılarımızı duyunca ağızları açık kalıyor.

Siyasi tartışmaya girmem, zaten laf anlatamazsın belli bir kesime, harcadığın oksijene, vakte, fosfora yazık.

Sosyal medyayı ve belli haber kaynaklarını her gün takip ederim, kafanı kuma gömmek yapabileceğin en dip hareket.
  • kimlanbu  (27.08.24 09:55:32)
Çok komiksiniz hepiniz de. O halde sizler de kötünün alasısınız. Zaten şurda derdini anlatan bir soru geldiğinde verdiğiniz cevaplardan da belli bu. Komik ve kötü.

Bin aynalı tapınağı okumanızı öneririm hepinize.
  • geveze yazar  (27.08.24 12:09:35)
- Twitter kullanmıyorum, sadece instagram
- Haberleri takip etmiyorum
- Dışarıdaki insanlarla minimum muhabbet ve minimum tartışma ortamı şeklinde bir hayat düzeni
- Sadece sevdiğim yakınımdaki insanlarla birlikte sosyalleşme
- Benim anlaşabileceğim tarzda insan sayısı zaten ülke genelinde max %10 filandır o yüzden genel olarak insanları sevmiyorum ve muhattap olmuyorum.
  • titanic kemancısı  (27.08.24 12:16:46 ~ 12:17:27)
Ben son zamanlarda turgut uyar tavrına büründüm, başka türlü olmuyor yani

Sizin alınız al inandım
Morunuz mor inandım
Tanrınız büyük amenna
Benim dengemi bozmayiniz...
Hepinize iyi niyetle gülümsüyorum...
Halbuki şarap içsek kurtulurdu
Ya da birkaç adam bicaklasak sokaklarda...
Ama geyikli geceye gider uyurduk...

Başka türlü olmuyor, ben böyle dengeliyorum kendimi.
  • encokbenisevinnolur  (27.08.24 14:50:07)
@kimlanbu: kime gore, neye gore dip hareket?

  • buenosdias  (27.08.24 15:21:30)
@geveze yazar halen daha nlp yalanlarına inanan var mı?

  • mikahakkinen  (27.08.24 16:10:13)