İştahı hiç olmayan birine yemek tavsiyesi

Evet hiç iştahı yok ve hızla zayıflıyor. sadece meyve yiyor canı istediği tek o ama şeker hastası olduğu için onu da az yiyebiliyor.

Bu kişiye ne yemekler tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

Valla acı biber turşusu iştahı açıyor genelde. Bu kişide işe yarar mı bilmiyorum ama.

  • Amaranta ursula  (20.08.24 16:38:21)
sabahlari kahvalti olarak tatli yerseniz gun icinde istah acar, seker hastasi biri icin hic iyi bir sey degil ama gunun devaminda sekeri yukseltmeyecek bir diyetle belki bir yardimi olabilir.

  • kassiopeia  (20.08.24 16:54:30)
keşfedecek kendisi. internet gibi bir hazine var elinde.

  • geveze yazar  (20.08.24 16:57:53)
Yaşı kaç hastalıkları neler hareketlilik nasıl uykular nasıl depresyon veya başka psikiyatrik problem var mı... Bunlar önemli.

  • muhayyer divan  (20.08.24 16:58:32)
Herkesin favori besini vardir ben mesela kremali yemeklere tav olurum onunda cok bayildi bi tarz vardir odaklan sor ona o soyler ztn

  • Zetnikov  (20.08.24 17:03:23)
türlü? en azından bir sürü farklı sebze falan bir sürü farklı farklı vitamin bişi alır.

  • selam  (20.08.24 17:07:51)
umarım değildir ama kanser hastası mı? eczanelerde satılan mamalar oluyor öyle bir şeyler denenemez mi?

  • suyin  (20.08.24 17:18:08)
Midede fazla yer kaplamayacak, tıkamayacak ve sağlıklı besinler. Yağlı şeyleri listeden çıkarın, çorba gibi hacimi fazla kalorisi düşük şeyleri de. Izgara köfte ve yoğurt, bir iki kaşık pilav belki.pilavı et suyu, tavuk suyu gibi kalorili şeyle hazılasın. Yoğurda protein tozu katsın. Ekmek yerine grissini gibi kuru şeyleri yemek daha kolaydır. İştah psikolojik birşeydir. Yemek yapılırken koku rahatsız ediyorsa uzak durmaya çalışsın. Damak zevkine göre acı ve ekşiyi artırıp bir iki lokma fazla yiyebilir. Şöyle düşünün; elinizde 1 avuçluk hacim var ve amaç onu en verimli şeylerle doldurmak. Yemeği yemek olarak değil, ilaç gibi düşünecek. Çok yemeğe çalışarak kendisini bunaltmasın. Dediğim şeylerden az ve sık yesin. Meyve yanına besleyici şeyler eklesin mesela; karpuz yanına peynir ve 1 ceviz gibi. Salatalar zeytinyağı ve 1 ceviz eklesin gibi gibi

  • ya volna  (20.08.24 19:10:52)
dedigim gibi ona en sevdigi yemekleri sor sana söyleyecektir. onları yapın bari.

  • Zetnikov  (20.08.24 22:13:13)