Özel mı? Üniversite hastanesi mı?

Merhabalar,

Ismini ilk kez ameliyat olmak için görüştüğüm dpktorun orada çalışmaya başlamasıyla duydugum bir özel hastane var.

Bir tanede üniversite hastanesi var.

Özel hastanedeki doktorda olmam gereken ameliyatı olan bir tanıdığın var ama çok memnum değil sanki. Yakın olmadığımız için çok detaylı soramıyorum. Sorduklarima üstün koru cevaplar aldım.

Üniversite hastanesindeki görüştüğüm doktora başka bir tanıdığım farklı bir ameliyat oldu doktorun kendisinden ve ilgisinden çok memnun.

Özel hastane ameliyat gününü yakın tarihe verebiliyor, üniversite hastanesi bir yıl sonraya atıyor. Benim acelem yok ama ne kadar erken olursam psikolojik olarak rahatlayacağım ama acele edip yanlış karar vermek istemiyorum.

Fiyat olarak ikiside yaklaşık aynı fiyatı verdi. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Teşekkürler

Devlet hastanesinde neden size fiyat verildi?

Benim kendi fikrim; özel hastaneye basit islemler için ya da o islemi yapacak tek doktor oysa giderim.
Devletin hastanesi her zaman ozelden iyidir mantığı ile büyüdüm, sağlıkçı bir aileden.
Devlet hastanelerinde sıkıntı olsa da özel kadar "para alak" mantığı yok. Insanlar belki daha az Güleryüzlü belki konforu daha az ama bunlar önemsiz, işini doğru yapmak en önemlisi.

Ben devleti tercih ederim. Hele taninmayan özelden uzak dururum.
  • logisticsmanager  (19.08.24 22:11:23)
devlet doktorlarin bogazina yapisa yapisa iyiler hep ozele kaydi, guncel durum bu. ama uni hastanelerinde direkt prof yapacaksa uniyi tercih ederdim

  • ala09  (19.08.24 22:13:01)
Daha önce benzer sorulara hep benzer cevaplar verdim. Kısaca @logistic +1. Üniversite hastaneleri konforsuzdur falan ama ameliyat olunacaksa orda olunur. Özeller dıştan temiz görünür ama ameliyat ortamları en pahalısında bile şüpheli

  • nundu  (19.08.24 22:19:31)
@logisticsmanager, estetikle ilgili bir ameliyat. Bildiğiniz gibi devletin karşılamadığı operasyonlar olabiliyor bu da onlardan.

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (19.08.24 22:35:16)
Ok bu noktada işte biraz farklı. Çünkü estetik diğer konular aksine bana daha özel hastane işi gibi geliyor, yani onlarin bu konuda daha uzman/yatkın olması olası gibi.

Ama benim içime sinmeyen;
Adını bilmediginiz hastane ve efsane bir geri bildirimi olmayan doktor
Yani gözüm kapalı da gitmezdim gibi.
  • logisticsmanager  (20.08.24 00:04:11)