bu sıcakta hamama gidilir mi ve asıl kışın gidilmez

diyen de var. Çünkü üşütür hasta olurmuşuz kışın. Sıcakta ne gibi sakıncaları var. Hemen çıkar çıkmaz yjne terleyeceksin ama hamamın tek olayı ter değil ki ölü deriden de arınıyorsun.

Siz olsanız bu sıcakta üstelik 20 dakika yüreyeceğiniz bir yol üzerindeki hamama gider miydiniz?

kışın gidersin için ısınır

20dk yürüdükten sonra yazın serinlemek isterim

niye üşütecekmişim kışın adam gibi giyin üşütmezsin
  • jülsezar  (19.08.24 16:33:30)
Hiç bir şey olmaz. Kışın da yazın da gidilir.
Neredeyse hafta en az 1 masaj ve saunam var. Hiç bir kötü etkisi yok :)
Kesinlikle git.
  • kisa  (19.08.24 16:37:27)
Benim de aile kültüründen bildiğim, yazın gidilir.

Yumuşanır, kir atılır, ölü deri atılır. Kemikler ısınır falan gevşer rahatlarsın.

Çıkınca da hasta olmazsın.

Ama sonradan okudum ki vücuda sıcaktan ziyade soğuk iyi geliyormuş. O yüzden hamamı azalttım baya. Zaten hijyen olayları falan cabası.. her yer düzgün değil.

Gerçi sıcak suyun da kendince faydaları vardır ama zararları da var. Neyse konu bu değil zaten.
  • ananiyimioguz  (19.08.24 16:38:53 ~ 16:40:37)
bilakis çıkınca serinlersin.

  • jamswety  (19.08.24 17:19:00)
Kisin gidersen cok saglam kurulanman gerekir ozellikle kafani kurulamalisin

Yazinda cok sicak oluyor baya terler darlanirsin gidecegin yerde genel ortada bos bi oturma alani olur ozellikle buna bak rahat mi diye.

Yazin verdikleri odada da fena kavrulabilir tabi yerine gore degisir.
  • Zetnikov  (19.08.24 18:02:15)
hamamdan çıkınca hemen giyinip çıkmıyorsun ki, odalar var, çayın geliyor, çayını için kendine geliyorsun yorgunluğunu atıyorsun, hatta kabinde biraz kestiriyorsun. hamam sefası diye boşuna demiyorlar.

hadi kardeşim hadi diye kovalıyorlarsa da o işletmeden uzak duruyorsun bir daha gitmiyorsun gitmeye niyetlenenleri uyarıyorsun.

askerliğimde yazında gittim kışında gittim (askerdeyken öyle rahat rahat yıkanamıyorsun) ama kışın gitmenin tadı başka.
  • selam  (19.08.24 19:43:36)