Doktorumun yaptigi zam

Terapistim ucretini 3500den 5500e cikarmis.
Butun konularim yarim kaldi.
Bu paraya gidemem ki. Cok zorlar beni.
Bir de 3500 yapmasindan bu yana 1 sene bile olmadi. 8 ay once yeni 3500 olmustu.
Boyle terapiyi yarim birakanlariniz oldu mu.
Ben simdi daha ucuza yeni birini bulsam, ona alis, konulara giris yap, off.
Doktora desem indirim yap maks 5k olsun der ki demez bile. Hic sormak istemiyorum.
Sizce fiyat cok fahis degil mi?
Siz napardiniz bu yazdiklarim isiginda? Zorlar miydiniz kendinizi veya b planiniz ne olurdu?

Çok pahalı.

  • numlock  (19.08.24 10:41:44)
%50den fazla yapmis, cok pahali. Tutar konusunda anlasma icin teklifte bulundunuz mu? Durumu anlatsaniz belki bir orta yola gider veya baska birine yonlendirebilir belki sizi

  • mor oje  (19.08.24 10:54:08)
Size bu kadar yansıtmaması lazım. Benimki yenilerden 3 bin civarı isterken benden 1800 alıyor. Düzenli gelenlere zam yapıp, ilk kez gelenlere farklı fiyat veriyor ki doğrusu bu bence.
Ayrıca 5500 liralık yardımda bulunabilecek mi kendisi? Haftada bir gittiğim dönem oldu benim. Ayda 20 binden fazla paralık ne terapisi verecek. Balıklıdan suadiyenin gözde doktorlarına kadar tecrübeli biri olarak diyorum ki sallayın. İlla ki size yardımcı olabilecek başka birini bulursunuz. Ben buradan gıcık oldum kendisine. Ben olsam 5500 liralık hizmet aldığımı düşünmüyor der bırakırım.

  • mrvln  (19.08.24 10:56:07)
2800'dü benim, 4000 yaptı. benimle birlikte giden arkadaşım ödeyemeyecekti, ben artık gitmem dedi bana. ben de doktora durumu anlattım, benden çok ihtiyacı var dedim. ona özel eski fiyattan devam edecek bir süre daha. rica etmekten başka çözüm yok ve kabul edeceğini düşünüyorum, düzgün bir insansa. bir de benim tecrübemden faydalanarak, senin adına bir başkası rica ederse daha kolay olabilir belki?

  • gabe h coud  (19.08.24 10:58:22 ~ 11:01:42)
Bence de fahiş bir zam olmuş. Ben ayda iki defa görüşüyorum. Uzak olmayan bir gelecekte zam yapar diye tahmin ediyorum. 4.500 üzerini isterse elveda derim.

  • auroraaurora  (19.08.24 11:03:04)
Hocam terapistten bu kadar çekinmene gerek yok, 5500 liraya zaten gidemeyeceksin indirim iste açıkça indirim yapmazsa ekonomik sebeplerle devam edemeyeceğim ara verelim de, yani o da bilsin sebebini niyetini

  • grimavi  (19.08.24 11:23:02)
@grimavi haklı, hatta güzel bir politika da tavsiye etmiş oldu. Haber verme şeklinde ben gidiyorum ayağı çekmiş olursun o da bunu yeniden düşünür. Aylık bile olsa 5500 liradan olmak istemeyeceğini düşünüyorum.

Grimavi nasılsın tadlım. Ben gelinlik ve çeyiz alışverişini bitirdim, çok güzel yapmışlar iyi yedik. Eheh.
  • muhayyer divan  (19.08.24 11:49:34)
Doğan Cüceloğlu falan degilse tabii ki fahis fiyat. 3500 de fahis kimse kusura bakmasin. Resmen isi dolandiriciliga cevirmisler. Faturanizi veriyor mu? Neyse ben size su kadar soyleyeyim, 3500'den fazla veremiyorum maddi durumum el vermiyor deyin net bir sekilde, buyuk ihtimalle kabul edecek veya indirim teklif edecek.

  • mbond  (19.08.24 12:08:24)
Öncelikle seans ücretinizi oldukça fazla bulduğumu söylemek isterim. Diğer değineceğim konu ise terapistinizle seanslara başlamadan önce fiyat politikası hakkında görüştünüz mü, size gereken açıklamaları yaptı mı? Mevcut seans ücretinin ne zamana kadar geçerli olduğunu, hangi tarihte yüzde kaç zam yapacağını belirtmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Şayet bu konular konuşulmadı ve belirsiz bırakıldıysa terapistinizin (bence) bir ay sonrasında zam yapacağını ifade etmesi gerekirdi ki danışan dört seans sürecinde kendi bütçesini planlayabilsin, şayet bu fiyat kendisine uygun değilse sonlandırma seanslarına alan açılsın ve ilişkisi terapötik bir şekilde sonlandırılsın.

Devam eden seanslara uygulanan fiyat artışı ile yeni başlayan danışanlara uygulanan fiyatlandırma farklı oluyor genellikle. Terapistinizle bu konuyu konuşmanızda hiçbir sorun yok, pazarlıksa bunun adı pazarlık yapmak da süreç için gayet uygun. Mevcut durumunuzu açıkladığınızda terapistinizin size, sizin de terapistinize uyumlanabilmeniz de yine terapötik süreç için oldukça kıymetli.

Sonuç olarak terapi çerçevesinin iyi çizilmediğini izlenimine kapıldım. Kendinize ve bütçenize uygun başka terapist bulabileceğinize de ayrıca inanıyorum.
  • dediysem dedim  (19.08.24 12:22:30)
1 sene 2 aydir gidiyorum ve kacinci zam bu bir de. 1700le basladim, ikinci seansta 2250 oldu ve geldigimiz fiyat su an bu. Soyledim cok diye. Bekliyorum. Bu doktor beni asla cozemeyecegimi dusundugum yillardir beni mahveden bi seyden kurtardi o yuzden de baglandim. kendisine ama baktigimizda su an ciddi bi sorunum yok ve bu fiyat cok yuksek mevcut gereksinimlerim icin.

  • Kittie  (19.08.24 12:33:14)
açık söylüyorum, asl gitmem. işinde çok çok iyi olur, bana çok iyi gelir o zaman farklı. ama 10+ terapist (klinik psikolog ve psikiyatr) denemiş biri olarak ben kimseden fayda görmediğim için bkz: ilk cümlem.

  • deartheodosia  (19.08.24 12:36:47)
Valla benimki de önce 1800’den 2200’e çıktı, sonra 2900 oldu, sonra 3500 oldu. 120 bin lira kira veriyoruz diyor sorunca da. O da haklı kendince ama ne bileyim ya, olan danışana oluyor biraz.

  • vedatchilipeppers  (19.08.24 12:45:36)
120 bin lira kira nedir ya. Yuh.

3500 bile çok ama 5500 aşırı. Ne sıklıkta gidiyorsun, sürecinin neresindesin bunlara bağlı bir rakam söylemiş olabilir.
  • muhayyer divan  (19.08.24 13:34:09)
siz direk verebileceğiz rakamı teklif edin(örnek 4bin tl)

asgari ücretlilerin zam almadığı, özel sektörün yine çoğunluğunun zam almadığı alsa da maksimim %25 aldığı dönemde kafadan %50 zam çok fazla.

kaldı ki terapi gibi bir süreç dahilinde işleyen bitişi belli olmayan bir programda mevcut danışana bu kadar zam yapmak ayıp.
  • nuisance2  (19.08.24 13:37:34 ~ 13:38:11)
Arkadaslar ozelden dr adi soranlar olmus, sormayin lutfen soylemek istemiyorum

  • Kittie  (19.08.24 13:56:58)
Ara zam uygun olmamış. Sene sonuna kadar ya da baştan ne kadar süre planladıysanız eski ücretten ödemeyi teklif edersen kabul edecektir.

  • osssy  (19.08.24 14:12:07)
Uzak olmayan gelecekte benimki de zam yapar yazmıştım. Bugün yaptı. :) 3.500'den 4.200'e çekti. Mevcut danışanları için geçerliymiş bu fiyat.

  • auroraaurora  (19.08.24 14:22:05)
Kendisi o ayrima gitmiyor iste. Daha once de konusu gecmisti. Dogrusu bence de devam edenin bi farki olmali yeni kisiden.

  • Kittie  (19.08.24 14:34:30)
terapist doktor degil dolandiricidir. 1 yilda gercekten elli kere zam yapmanin mantigi ne? yok bi bi cizelgesi

  • ala09  (19.08.24 15:31:10)
Ben psikolijik engelliyim engelli raporum da var. Toplam 12 senedir yardiriyorum hayatta.

Su yazini okuyunca elim ayagim bosaldi.

Kardesim 5500tl ye sen kendi sorunlarini kendin de cozersin.

Git o paraya bi kac gunlugune deniz kum gunes tatil yap. Avşa adasina gidiyordum ben apartlar var cok ucuz.

Yada git sokak hayvanlarina mama falan al sokak sokak dagit.

Sevgi pitircigi ol insanlara falan yardim et
Daha faydali olur ruhen duzelirsin

O para verilir mi? Kusura bakma karsindaki tanri falan olur anlarimda

Bu rakama neyini cozecek allahini seversen.

Yeminle sen bu parayi versen daha cok rahatsizlanir hasta olursun haksiz miyim.

Biraz sinirlerim hopladi kusura bakma.
  • Zetnikov  (19.08.24 16:21:06)
Terapi için mezarlıkları gezin.
(şaka değil)

Çok eskiden hastanelerde şifahanelerde hastalar tedavi olduktan sonra yol için paraları yoksa ceplerine para da konulur öyle gönderilirdi.
Bizde daha cepte biraz para varken gitmeye korkar olduk.

Senin doktor iki sene daha zaman yapmadan 3.500 tl ile devam etse tedavilere (eceli gelmediyse) ölmez ve o para da ona yeter.
  • diyecevaplandı  (19.08.24 18:42:40)
150 euro civarı yapıyor. ufak bir araştırdım avrupa'daki birçok ülkenin üst sınırı bu. türkiye'de oecd verilerine göre nüfusa oranla çok az doktor olduğu için maalesef ücretler çok yüksek. bu çok ciddi bir sıkıntı. insanlar sağlık hizmetine ulaşamıyor. kesinlikle çok fazla.

  • blackkmamba  (19.08.24 20:35:38 ~ 20:45:47)
5500 e suit oda kiralardim. Sonra hatun atardim icine , yasliysan cialis al ama

  • lapaz  (19.08.24 21:25:53)