Devlet hastanesinde gıdı liposakşin yaptırabilir miyim?

Yani hocaya gitsem böyle böyle ne kadar ücretse artık yaptirabiliyor muyum?
Çünkü etrafımda Bi ton kişi görüyorum burnunu devlet hastanesinde estetik amaçla yaptıran. Benim bu gidiyi da alırlar mı ki?

Burun başka gıdı başka.

Şimdi sen bir devlet temsilcisi ve yetkilisi olsan, sağlık bakanı olsan mesela. Bu işlemin devlet Hastanesi'nde ve üniversite hastanelerinde yapılmasına izin verir misin? Ben olsam teklifi karşısında ortalığı dağıtırım. Zira orası güzellik merkezi değil hastane, onlar da güzellik uzmanı değil doktor. Estetik cerrahlar da özel muayenehanede.

Devlet kurumları keyif için kurulmazlar, iş ve çözüm için kurulur ve çalıştırılırlar.
  • muhayyer divan  (18.08.24 23:56:32)
Araştırınca burun için de gıdı için de sağlık sorunu ile alakalı değilse parası ile yaptirabildiginiz söyleniyor.
Kısacası gördüğünüz bir ton kişi sağlığını etkilemiyorsa para vererek yaptırıyordur.

  • logisticsmanager  (19.08.24 00:26:54)
@ muhayyer divan
İkisi de estetik amaçla yaptırılırken burunla gidi neden farklı açıklar mısınız? Mesela devlet hastanesinde estetik amaçla burnunu yaptırmak isteyeni doktor makul görüp gıdısindan rahatsız olanın estetik kaygısını yersiz mi görüyor?

  • dedeminhirkasi  (19.08.24 07:39:08)
burun yaptıranlar ücret ödeyerek yaptırıyor devlette. fiyat dışarıya göre daha uygun oluyor. gıdı için de yine aynı yöntem geçerlidir. plastik cerrahi bölümleri var zaten.

  • adivar  (19.08.24 07:51:22)
Burunda ciddi eğrilik olmadığı halde doktorlar burnunda et var deyip burun estetiğine ikna edebiliyorlar, aradan çıkaralım gibisinden. Hatta benim bir arkadaşım çok acaip bir eğrilik olmayan ama rahatsız eden bir eğriliği burun problemi üzerinden yaptırdı. Bunda sorun yok diyelim, çünkü açıkça kitabına uydurmak bu.

Gıdıda neyi kitabına uyduracaklar onu anlamıyorum. Gıdı dediğin tiroid nodülünün olduğu yer değil, bademciklerin olduğu yer değil, en fazla alt çene veya dil meselesi olur onun da olayı gıdıdan geçmez. Ne deyip kitabına uydurulabilir bilmiyorum.

Ayrıca dediğim gibi bana göre devlet hastaneleri bu tür keyfî operasyonlar için kullanılmamalı. Bunlar keyfiyettir, sağlık gibi bir mecburiyet değildir. Onu demeye çalışıyorum.
  • muhayyer divan  (19.08.24 11:58:33)
Onu demeye çalışmıyorsun, yukarıda gidi ile burun farklı demişsin.. Şimdi yazdıklarınla da kendin söylüyorsun burun işini de keyfiyete göre yaptıklarını. Neticede her ikisi de estetik gaye ile yapılan işlem. Kimisi burnundan hoşnut değildir, kimisi gıdısindan. Yani burun işine okeysin ama gidi veya diğerlerine değil... Mantıklı gelmedi ama neyse... Ayrıca gidi yapılıyormuş onu da söylemiş olayım.

  • dedeminhirkasi  (19.08.24 13:43:40)
Burunda birçok hastalık olabiliyor ama, gerektiğinde burundan gırtlağa bilmem nereye geçebiliyorlar, burun gıdı gibi değil ki. Hastalığı da oluyor gayet. Gıdının keyfî olmama ihtimali binde bir gibi bişey. Gıdı için ve keyfî burun için de devlet hastanesine gitmek yanlış diyorum. Yoksa burunda gerçekten hastalık varken bir de şekline müdahale olabilir elbette.

  • muhayyer divan  (19.08.24 15:12:05)
Hastalık olayı devreye girince zaten onun adı estetik olmuyor Konstrüktif cerrahiye giriyor. Bu alana girince de zaten gidi veya burun diye ayrım yapmanın anlamı kalmıyor. Diğer türlü estetik alana giren burun da olsa gidi da olsa keyfi işleme giriyor. Hal böyle olunca burun da keyfiyet oluyorsa gidida da olur pek ala. "Ama burun daha çok hastalığı da olan bir organ" demek saçma çünkü o burnunu estetik amaçla yaptırmış zaten sonuçta.

İyi ki objektif düşünen doktorlarimiz var. Yoksa burun için geleni makul görüp, hoş geldiniz deyip, gidi için gelene "bu nasıl teklif" diyerek ortalığı dağıtan anormal, sağlıklı düşünemeyen, mukayese yeteneği olmayan doktorlarla ugrasacaktik.
  • dedeminhirkasi  (19.08.24 15:38:21)
Ücretini yatırdıktan sonra ameliyatınızı devlet hastanesinde olabilirsiniz. Önemli olan bu ameliyatı yapan plastik cerrahı devlet hastanesinde bulmak. Geçmiş olsun

  • plastik turambar  (19.08.24 16:54:04)