Şu gibi konulara ilgisi olanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

ibb.co

Yine benzer işler olarak Maraş depremi döneminde enerjiyle deprem yapıyorlar, ABD üzerimizde oyun oynuyor, yerden ruhani titreşim gönderiyorlar, enerjiyle gökten ışık gönderip yeri titrettiler diyenler olmuştu.

Bir de sürekli birilerinden haberci rüyalar aldığını söyleyip bunları paylaşanlar var. Yarın 300 üstün ruh gökte bir araya gelecek ve Türkiye'nin baştan aşağıya değişmesi için enerjilerini birleştirecek gibi bilgilerle insanları uyarıyorlar. Derin sırlar onlara iletiliyormuş. Niye bize hiç kimse iletmiyor? Düşünüp düşünüp üzülüyorum. :/ Bunların takipçileri de bol, mürit gibi bunlara tapıyor ve her dedikleri için korkuya kapılıyorlar.

Bunlara inanan, ilgisi olanlar beni biraz ürkütüyor açıkçası. Siz ne düşünüyorsunuz? Birinin Instagram, Twitter takip edilenlerinde veya paylaşımlarında bu tarz konular görseniz soğur musunuz? Modern dünyada gayet normal mi yoksa?

Bir de kullanıcı adında balık mı yoksa balıkçı mı geçen bir kadın vardı Twitter'da. Başım ağrıyor çünkü gökten enerji saldırısı var gibi bilgileri biz enerjisizlerle paylaşıyor ve önlem almamız için yalvarıyordu. Hatırlayan çıkar mı? Bulamadım. Diğer isimlere de açığım.

favorim mavili;
youtu.be

yazdığınız tarzda şeylere inanan, paylaşan kişilerle bırakın onlardan soğumayı, mümkün mertebe iletişim kurmuyorum hiç bir şekilde. beyin hücrelerime yazık.
  • Phoebe  (18.08.24 20:00:49)
Burada var bikaç arkadaş, benzer şeylere inanan. Onlar gelsin anlatsın, hepsi de öyle tamamen deluzyonel kişilikler değiller sanki.

Bu bir spektrum yalnız, bahsettiğin örnekler en uçta. Normale yakın uçta da lgbt reklamının amacının nüfusu dengelemek olduğunu düşünenler var, ya da aşıların kısırlaştırıcı etkisi olduğunu savunanlar.
Hangisi hangisinden daha saçma, buna neye göre karar vereceğimiz çok subjektif.
Tıpkı hiçbirine anlayış ve sempati ile bakmayacağımın subjektifliği gibi. Lol.

Bu tipler kendilerini çok önemli sanan tipler oluyor genelde. Sürüden farklı, aydınlanmış hissediyorlar. Kimsenin görmediği şeyi görmüş gibi hissediyorlar.
  • Bruce  (18.08.24 20:13:23)
Bruce+1

  • kisa  (18.08.24 20:23:33)
Sadece bruce +1 demek için geldim. Kendi kayinvalidemden bilmiyorum; bunlarin bu acayip aydın, her şeyi farkinda havaları çok cekilmez yapıyor bunlari. Misal hani vegan goygoyu var ya, bir ortama girdiginizde vegani nasil anlariz? Merak etme onlar sana söyler diye. Bu tarz kişilerde de aynısı; her konu hakkında aynı sekilde konusmadan duramıyorlar. Kayinvalide varken tv açıksa yandin, ne cikarsa haberlerde aynı sekilde yorumluyor.

Neyse yani ben böyle bir insan olan ailede yaşadığım için artık bıktıgimdan ve hanımı da kafayi yemis annesi olduğu için çok üzdugu için anlayislis bakamıyorum.
  • logisticsmanager  (19.08.24 00:03:00)