araç muayene ile ilgili iki soru

Selamlar,
Yanlış hatırlamıyorsam daha önceki yıllarda sadece nakit ödeme alınıyordu. bu uygulama halen devam ediyor mu?
bir de araç trafik belgesinde muayene onayının yapılacağı boş alanın olması gerekiyormuş.
benim ruhsatta zaten muayene geçerlilik tarihi güncel değil, en son 2020 yazıyor, öneki muayenelerin son tarihleri (2022 ve 2024) ruhsatta yok zaten. ruhsata bir şey işlenmiyor diye hatırlıyorum?
İyi pazarler herkese.

Kredi kartı da kullanılabiliyor. Artık fiziki şekilde muayene raporu da verilmiyor. Muayene sonrası SMS ile dijital ortamda oluşturulmuş bir muayene raporu telefonunuza iletiliyor.

  • goodz  (18.08.24 13:46:47)
Kredi kartıyla ödemelerde, Bir daha kredi kartıyla ödemeye tövbe ettirecek miktarda bir komisyon alındığına dair bir bilgi var bende. Ama yanılıyor olabilirim.

  • Mirket  (18.08.24 13:51:51)
Evet hizmet bedeli varmış. Ben debitle öderim diye düşünmüştüm. Ondan da hizmet bedeli alılrlar şimdi. Otomobil 1821 liraymış bu arada.

  • panamera  (18.08.24 14:20:51)
kartla ödeme alıyorlar ama hizmet!!! bedeli ekliyorlar. o yüzden nakit ile tedarikli gidin.

artık ruhsata mua. gecerlilik tarihi yazmıyorlar. dijital üretiliyor o bilgi bir de çıktı veriyorlardı galiba rapor şeklinde. zaten e-devlet üzerinde muayeneden geçtiniz şeklinde entegre bilgi oluyor artık.
  • exlibris  (18.08.24 19:33:29)
tecrübe paylaşımı: hem egzoz hem muayene 2077 lira tuttu. hiçbir belge verilmiyor, işlemler sonrasında biri egzoz onayı biri muayene onayı ile ilgili mesaj geliyor sadece.
ben hep unutuyorum, eğer vergi vb problem yoksa, 3 şeye dikkat edin: araç km'sinin son değerini spesifik olarak bilin; yanınız da ehliyet ve ruhsatınız olsun. bir de yangın tüpü geçerliliğine dikkat edin. yangın tüpü kontrolü için tüp satan yerler sabah gidince öğleden sonraya verebiliyorlar, o yüzden önce halletmekte fayda var.

  • panamera  (20.08.24 11:35:27)