YDS 2 hk.

Daha önce hiç YDS’ye girmemiş birisi olarak sorularla geldim. Aranızda YDS-2 ye giren var mı? 1’e göre daha zor bir sınav olduğunu okudum. Nasıl çalışılmalı? Çıkmış yılların sınavı, deneme testlerini çözmek yeterli olur mu? Dil bilgim iyidir. YDS1 bu kış ayında yok galiba bu nedenle 2’ye gireyim dedim bu kış.
Bilgi ve deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim. Danke.

Çıkmış sınav soruları ve deneme testleri çözmek, sınavın tarzını anlamanı sağlar. Soruları çözerken zaman yönetimi pratiği yapmaya özen göster. Bu, gerçek sınavda zaman baskısıyla başa çıkmana yardımcı olur. Sınav teknikleri üzerinde çalışmak önemlidir. Örneğin, okuma parçalarını nasıl hızla tarayacağın, ana fikri nasıl bulacağın ve seçici sorulara nasıl yaklaşacağın konusunda stratejiler geliştirmek yararlı olabilir.

Çözmüş olduğun testleri ve sınavları analiz et. Yanlış yaptığın soruları gözden geçirerek neden yanlış yaptığını anlamaya çalış. Bu, eksiklerini belirlemeni ve düzeltmeni sağlar.
  • goodz  (18.08.24 13:06:34)
Yds 1 2 diye farklı sınavlar yok ki, yıl içindeki sırasına göre verilmiş rakam

  • jülsezar  (18.08.24 13:43:52)
YDS 1 2 yok+1

YDS ve E-YDS var. Başlarda E-YDS'nin biraz daha kolay olduğu söylentisi vardı ama son yıllarda ikisi aynı zorluk derecesinde sayılabilir.
Geçmiş yılları çözün ama bunun yanında çokça okuma yapmak ve farklı kaynaklardan soru çözmek gerekebilir. Ankara Dil Akademisi'nin kanalına bakabilirsiniz, soru çözüm videoları var çokça.
Başarılar dilerim
  • hayalhayal  (18.08.24 14:54:24)
www.youtube.com

Şu kanala da göz atmanızı hararetle öneririm.
  • simderun  (18.08.24 15:25:46)