instagram sorusu

Küs olduğum bir arkadaşım vardı. İkimiz de birbirimizi bloklamıştık. Bloklu olduğum sürece onun profiline girdiğimde "Something went wrong" yazısı içeren sayfa çıkıyor, profili göstermiyordu. Instagram açıldıktan sonra artık bu yazı çıkmıyor ve profilini gösteriyor. Bu sanırım bloğu kaldırmış demek oluyor.

Ben Instagram'ı uygulama üzerinden değil web üzerinden kullanıyorum. Onda iki türlü blok kaldırılabiliyor:

1. Profile giderek (Bunun için karşı tarafın sizi bloklamamış olması lazım çünkü profilin açılması gerekiyor.)
2. Ayarlardan, bloklu hesaplar kısmına girip orada kullanıcı isminin yanından "Unblock" tuşuna basarak

Uygulamada toplu blok kaldırma gibi bir özellik var mı, yani kazara mı bloğu kaldırmış yoksa bilinçli mi onu tahmin etmeye çalışıyorum.

toplu engel kaldırma gibi bir şey yok instagram’da.

  • deartheodosia  (18.08.24 12:04:05)
hâlâ engellisin aslında.

artık engellensen bile profili görebiliyorsun (kapalı olarak).. eskiden seni engelleyen hesap sıfır gönderili falan oluyordu veya ulaşılamıyordu.

istersen takip isteği gönder (ona veya seni engellemiş bir başkasına), isteğin anında iptal olduğunu göreceksin. istek gönderilemiyor.

kısaca instagram engelleyen profillerin görüntülenme şeklini değiştirmiş.
  • tabudeviren  (18.08.24 12:59:14)
@tabudeviren

Şimdi şöyle bir durum var:
Başka bir engelli olduğum hesap daha var onun profiline tıkladığımda "Something went wrong" deyip onun profilini hiçbir şekilde göstermiyor.

İkisi de şu an herkese açık hesap. Şu an bilgilerini görebildiğim hesap eskiden gizliydi.
Gizliden herkese açık hale getirdiği için mi benim bloke kalkmış gibi mi oldu o zaman (pek mantıklı gelmese de)?

"artık engellensen bile profili görebiliyorsun (kapalı olarak)" demişsiniz ama baştan beri herkese açık olan hesabı hiçbir şekilde göremiyorum.
  • antheros  (18.08.24 13:12:49)