Günde kaç kere alkol alıyorsunuz?

S.B.

Alkol alma periyodunuz ne? Sorunun cevabına ek olarak kendinizi alkolik olarak tanımlıyor musunuz?

ayın 20 günü rahat alkol alıyorumdur.
bazen 1 2 bira. bazen rakı üstüne bira.

sanırım alkoliğim.
  • tekkisilikbirordu  (17.08.24 15:59:57)
Alkol kullanmıyorum. Sadece özel günlerde çok az alırım.

  • rock n roll  (17.08.24 16:03:05)
4-5 sene oncesine kadar her gun aliyordum. Simdi ayda 3-4 defa anca. O zaman da alkolik degildim, simdi de degilim.

Insanlar alkolikligi her gun alkol almak zannediyorlar. Alkolik tanidiklarim oldu, alkolik olmaniz icin alkol almadan duramiyor olmaniz lazim. Tanidigim kisiler sabah kalkinca gune votkayla basliyorlardi, gun boyu durmadan alkol aliyorlardi. Mesela derste su sisesinden votkaya devam ediyorlardi. Bir kac saatten daha uzun sure alkole ara verirlerse ya cok agresif ya da cok depresif oluyorlardi.

Yani her aksam alkol aliyorsaniz alkolik degilsiniz, ama kendinizi kontrol etmezseniz alkolik olma riskiniz yuksek. Test etmek icin ara ara 3 gun alkol almama hedefi koyun kendinize.
  • sertac akin  (17.08.24 16:08:20)
Kardeşim yanıma geldiğinde sadece, o da birkaç ayda bir, bazen biraz daha uzun. Bazen sene içinde sadece bir iki kere içtiğim oluyor bazen de 2-3 sene hiç içki içmediğim oluyor sosyal içinin de bir tık altıyım sanırım. Ben daha çok limonata bağımlısıyım evde yedekte limonata olmayınca elim ayağım titriyor, strese giriyorum.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (17.08.24 16:10:01)
Tatilde her gün alırım neredeyse. Normalde ayda 1-2

  • gabe h coud  (17.08.24 16:10:43)
Bence alkolik tanımı şöyle:
Bir bira ya da bir litre rakı olsun miktar farketmez.
Alkol alımında bir rutininiz var ise,
Bu rutinin bozulmaması hususunu önemsiyorsanız,
Bir sebepten bozulursa da kendinizi mutsuz, gergin hissediyorsanız
Alkoliksiniz.

Üç gün içmesem dert etmem diyorsanız, tam içmeye oturacakken sevdiğiniz bir arkadaş telefon açıp hadi gel bizimkiler kave içiyomuş onlara katılalım dediğinde kalkıp koşuyorsanız raat olun.
  • Mirket  (17.08.24 16:15:36)
26-27 yaşına kadar daha çok aliyordum, sosyal icicilik sigara ile beraber.
Şimdi yaş 32 olacak, vallaha haftada bir belki iki gün o da biraz viski ya da şarap. Sigara da ayda 5-10 tane arkadaşlar ile dışarı cikarsak.

Alkolik değilim tabi:) ama zamanında peaky blinders izlerken 1 sise bourbonu 1 haftada bitirip "oha lan" demiştim kendime.
  • logisticsmanager  (17.08.24 16:16:19)
Ayda 2-3. Ozel bir gun varsa + olarak o eklenir.
Eskiden haftada 2 raki masasi + bazen birkac bira olurdu ama kalmadi onlar artik. Simdi maks haftada 1. O da bazen sarap gecesi, kokteyl gecesi, raki masasi veya hadi bira icelim plani seklinde oluyor.
Ha tatildeysem ogle birasi, ogleden sonra drink’i ve aksam icmecesi kesin olur, asla bos gecmem.
  • mor oje  (17.08.24 16:23:47)
ayda 1 2 bilemedin 3 defa arkadaş ortamında cin tonik içerim 4 5 bardak
öyle durduk yerde gün içinde veya akşam can sıkıntısına içme huyum yoktur

  • neira  (17.08.24 16:42:54)
Ayda 1-2 defa. Alkolik değilim, sosyal içiyim. Sosyal ortamda da 1-2 kadeh/şişe

  • nawar  (17.08.24 16:51:48)
yılda 2

yılbaşı kutlaması
doğum günüm
  • baldan kaymak  (17.08.24 17:04:01)
eskiden neredeyse her gün içiyordum, karaciğer yağlanması çıktı alkolü bıraktım. dengeli beslenmeye başladım. son 3-4 yıldır ancak bir düğün dernek veya özel bir şey olursa anca içiyorum.
bu süre zarfında hiç aramadım, yoksunluk hissetmedim. demek ki her gün içmeme rağmen alkolik değilmişim.

  • my fault  (17.08.24 17:25:47)
Haftada 1. Bazen süre kısaldığı oluyor bazen uzadığı.

  • put it in your appropriate place  (17.08.24 17:50:35 ~ 17:52:01)
Cocuktan önce evden calisirken neredeyse her gun aksam ustu 1-2 kadeh sarap ya da 1-2 bira iciyordum zaman gecsin diye. Hamilelikti emzirmekti derken 1 yildir hic alkol almadim

  • passive aggressive  (17.08.24 19:43:06)
haftada 1-2 bira olabilir. 1 ay icmesem aklima gelmez.

alkolik tanidigim oldu, her sabah kalkar kalkmaz bir bira aciyordu.
  • cooperr  (17.08.24 20:48:46)
Haftada iki üç içiyorum ama bu düzeni Vehbi Koç’un her akşam bi kadeh viski sistemine döndürmeyi düşünüyorum. Alkolik kesinlikle değilim.

  • vedatchilipeppers  (17.08.24 21:30:02)
Sadece cok ozel bir gun olursa tas catlasin 2 bira icerim nerdeyse hic seviyesindeyim.

Arkadasim var 7 gun 24 saat iciyor sabah kahvaltisi alkoldur o derece. Sorsak alkolik olmusun diye kabul etmez. Bence kabul etmemekte binsebep alkolik olduguna kanittir insanlarin.
  • Zetnikov  (18.08.24 10:56:19)