karot delme işi için normal fiyat aralığı nedir?

klima montajı için karot, 7-8cm çapında tek delik. bina tünel kalıp olduğundan matkapla hiltiyle vs. delinemiyor... bi şekilde delinse de çok zarar verir.

şehir içinde karotçu bulamadım yaklaşık 100km mesafeden şehir dışından gelip delmeye 2000 aldı, normal mi çok mu bu ücret? mecbur kabul ettim alternatifi olmadığından tabi ama kazıklandım mı bilmek istedim sadece. adam burada yakın zamanda başka işi olmadığını sadece bana özel geldiğini söylüyor ama bilemedim, yanındaki eleman 3 delik değil miydi, başka yerde miydi o diye filan soruyordu :D eleman muhtemel delik başı komisyon alıyorken kaç delik deleceğini bilmiyor değildir herhalde? ki şu klima montajının vs. arttığı dönemde başka kimsenin karot ihtiyacı olmaması pek gerçekçi gelmedi.

beklersen başka iş için geldiğimde delersem 500'e yaparım demişti ama hem klimaya ihtiyacın en çok olduğu dönemde kurdurmadan beklemek saçmalık olacaktı 1500tl için... hem de kampanya var kurulum ve ilk çalıştırma 31 ağustosa kadar yapılırsa ek 3 yıllık garanti veriliyor totalde 5 yıl garanti oluyor. ek garanti zaten ayrıca alsan 4000 lira. beklemek daha fazla kaybettirecekti.

benzer şekilde şehir dışından getirebileceğim diğer karotçular bundan da fazla istedi, 10000tl diyen bile oldu ama yine de bi delik delmeye 2000 lira alınması çok geldi :D

100 kmden geldi diyosun. adam zaten en az 600 tl benzine vermiş. ayrıca cidden sadece sana geldiyse git gel iş derken en az 3 saati gitmiştir.

  • jelly bear  (17.08.24 12:27:29 ~ 12:35:07)
Hocam aç klimanı serin serin otur boşver takma bu kadar

  • jülsezar  (17.08.24 13:28:05)
o kadar mesafeden gelip 2000 lira almışsa insaflı elemanmış.
belki yapılan işe göre fazla olabilir tabi ama bir de günde kaç tane böyle iş alıyordur ona bakmak lazım. haziran ayında 1750 lira vermiştim ben de.

  • lazpalle  (17.08.24 13:36:38 ~ 13:38:23)
@jelly gerçekten bana özel geldiyse ok ama işte o kısmından emin olamıyorum.

@lazpalle sayısını bilmem de burada karot gerektiren her şeyi o yapıyor neredeyse... benim komşuya sordum o delmiş, klima servisine sordum hep ona deldirilmiş başka karotçu bilmiyor. diğer marka klima kombi vs. servislerine de sordum, bizim binanınki de dahil doğalgaz tesisatı işlerini yapanlara da sordum bu adamdan başka biriyle çalışan yok. şehirde kapı kapı gezdim karotçuyla işi olabilecek aklıma gelen her yeri :D eskiden burada yaşıyormuş kendisi de, taşınmış işte bi süre önce ama hala buraya servise geliyor.

@sezar klima daha kurulmadı ya... karot işi yüzünden o da gecikti haliyle. servis hazırda beklemiyor aynı gün montaj yapmak için :(
  • konetsu  (17.08.24 13:45:24)
20 tane karot 20 cm genişliğinde tanesini 600 liraya açtırdık. ama sizinki 1 delik 600 kurtarmaz adamı.

  • xrated  (17.08.24 14:02:05)