Akşam uçuşum var, check in yaptırmıyor, havalimanında olacakmış?

Müşteri hizmetlerini aradım. Check in sadece havalimanında olabilir, yoğunluktan dolayı dedi müşteri hizmetleri.

İlk defa böyle bir şey gördüm.

Sizin de başınıza geldi mi hiç böyle bir şey, havalimanında da sorun yaşama ihtimalimiz var mı? Yer yok sizi sonraki uçağa alalım falan gibi. Gerçi başka uçuş da yok bugün. Günün son uçağına bineceğiz.

Not: thy, yurt içi uçuşu.

thy y. dışı uçuşunda benzerini yaşamıştım. uçak tipi belli olmadığında falan olabiliyor galiba böyle bir şey. koltuk veremiyor zaar.

ne olur ne olmaz bir tık daha erken gidin derim.
  • gitdaddy  (17.08.24 12:18:48)
Bunu hayatımda bir kere yaşadım, onda da 5+ saat rötar olmuştu.

  • goodz  (17.08.24 12:21:07)
Soylenildiği gibi ben de bir kere yaşadım; 2 saate yakin rötar vardı. Muhtemelen uçuş rötarlı olacak ama siz yine de bir tık erken gidin. Uçak tipiyle ilgili de olabilir.

  • fraise  (17.08.24 12:23:01)
Turkiye'de hic oldu mu hatirlamiyorum ama yurt disinda yabanci havayollarinda bir kac kere oldu. Overbooking riski sebebiyle havalimanina erken gitmekte fayda var.

  • sertac akin  (17.08.24 12:23:49)
Thy’de benzerini yaşamıştım. Yurt dışı idi benimkisi de ama rötar olmadı. Bazı havalimanlarında online checkin’e müsade edilmiyor. Havalimanında sorunsuzca yapabilirsiniz.

  • ruhen hastayim ben  (17.08.24 12:33:17 ~ 12:34:58)
Oluyor arada böyle şeyler, dolandırılma falan yok, büyütmeye de gerek yok. Gidip havalimanında yaptıracaksınız.

  • but that was just a dream  (17.08.24 12:39:55)
Defalarca başıma geldi bir sıkıntı olmadı. Sadece bir kere amsterdam dönüşü standby yolcu olarak kaldım, onda da herkesi uçağa aldılar, ben sona kaldım, yer vardı benimle birlikte bekkeyen koltuk numarası olmayan bir yolcuyu daha aldılar. zamanında kontuardan veya kiosktan check-in yaptırın, sona kalmayın.

  • kimlanbu  (17.08.24 13:21:25)
evet birkaç kere olmuştu.

  • clones  (17.08.24 13:54:18)
Ajet yapti. Online check-in kapaliydi. Sadece havaalanindaki kontuarda olan gicik tipler yapiyordu. Ilk defa kabin bagajimi da kabine almaya izin vermedi birisi.

  • ermanen  (17.08.24 17:58:57)
Arkadaşlar hem beni hem kuzenimi aradılar. Komşu ilden uçmak ister misiniz sizi servisle götürcez, 100 avro tazminat ödeyeceğiz diye. Kabul etmedik.

  • Cesario  (17.08.24 20:11:19)