İzmir'deki yangın

Ne haldesiniz nasılsınız vaziyet nedir

Çok geçmiş olsun dilerim bir an önce sönüversin hepsi.

İzmir'den bildiriyorum. Bayraklı ve Karşıyaka'nın üst taraflarındaki sitelerde yaşayan tanıdıklarımızın ya siteleri tahliye edildi ya da tahliyeye kalmadan gidip çocuklarını, hayvanlarını, 3-5 eşyalarını alıp çıktılar. Apartmanların dibine kadar ulaşan yangın görüntüleri geldi.

Şu an tepemden (Karşıyaka'nın karşı tarafındayım ben) helikopter geçiyor, söndürme çalışmaları sürüyor sanırım. Ama havadaki pus hafifledi, karşıdan kapkara duman yükselmeyi bıraktı, yangının da küçüldüğünü umuyorum.
  • kobuzchu kiz  (16.08.24 17:06:06)
Çok dua ediyoruz, elimizden başka ne gelebilir bilemiyorum.

  • muhayyer divan  (16.08.24 17:12:20)
Şu an karşıyaka çarşıdayım. Tek tük de olsa kül düşüyor üzerimize

  • Mirket  (16.08.24 17:18:36)
Offf Allah korusun. Dilerim herkes kendine ve birbirine, belediyeler ve devlet de halkın canına ve malına sahip çıkar.

  • muhayyer divan  (16.08.24 17:32:01)
Örnekköy tarafındayım. İşten apar topar eve geldim apartman grubunda video yayınlanınca. İs kokusu ve kül olmuş ev biraz kapı pencere açık olunca ama şükür sıkıntı yok. Bir yarım saat önce bir miktar kontrol altına alındı bu taraf ama diğer noktalarda duman hala çok yoğun maalesef. Çok öfkeliyim ya, çok severdim o yanan yeşil alanları...

  • Phoebe  (16.08.24 18:25:18)
Çok geçmişler olsun, dua ediyorum... Umarım en kısa zamanda bütün yangınlar sönsün ferahlık iyilik olsun.

  • muhayyer divan  (16.08.24 18:29:07)
  • Mirket  (16.08.24 19:19:44)
Güncel cevap veriyorum, galiba, kesinlikle emin değilim, Urla'ya doğru, körfezin güney batısında bir yerler de yanıyor.

Evden Karşıyaka tarafını göremiyorum ama havadaki is kokusu ve duman arttı, ay kıpkırmızı gözüküyor ve bahsettiğim tarafta görebildiğimiz tepelerin arkasında (yangın olmadığını umduğumuz) bir aydınlık var.

Edit: hayır oralar yanmıyor, o tuhaf ışık kayboldu.

Tekrar edit: Bayraklının tepelerinde oturan arkadaşlardan biri evine dönmüş çünkü orada yanacak bir şey kalmamış, sönmüş. Ama doğalgaz, elektrik vs olmadığı için yine evde kalamamışlar. Bir de yangın Bornova'nın üstlerine doğru ilerlemiş.
  • kobuzchu kiz  (16.08.24 20:37:41 ~ 21:01:38)
Söylecek o kadar şey var ve tüm o söylenecekler o kadar gereksiz ki

  • izmirduyuru  (16.08.24 21:19:45)
şu an alsancak'tayım. yangın kimsenin umrumda değil.

  • HellKeePer  (16.08.24 22:44:17 ~ 22:44:30)