Android telefon önerisi?

Arkadaşlar selamlar,

Çook uzun bir düşünme süreci sonrası her ne kadar s23-24 almayı istesem de bir telefona 50-70k vermeyi mantıklı bulmayip beni idare edebilecek orta halli bir telefon almaya karar verdim.

Butçem Max 35k

Esas beklentim e-simi desteklemesi, kasmamasi, kamerasının iyi olması. Belleğini 512gb'lik seçmeyi düşünüyorum. Samsung ve Xiaomi bildiğim markalar olduğu için önceliğim olur. Ama varsa iyi baska marka ve modeller öneriler baş üstüne.

Spesifik olarak şu model diye örnek verirseniz çok makbule geçer. Çünkü bu mevzuya artık daha fazla düşünme mesaisi ayırmak istemiyorum.

Cevaplar için çok teşekkür ederim şimdiden.

Xiaomi telefonlar maalesef işletim sistemi olarak berbat. Hiç memnun kalan görmedim. 2 sene sonra saçmalamaya başlıyor telefonlar.

4-5 sene Güncelleme garantisi veren bir Samsung ya da acayip derecede övülen(hiç kullanmadım) one plus falan alırdım ben olsam.
  • jackyr  (16.08.24 16:05:14)
s21 fe kullanıyorum 2 senedir ve taş gibi telefon. öneririm. e-sim destekliyor mu bilmiyorum.

  • nolmus yani  (16.08.24 16:45:36)
düz s24 (128 gb)amazonda 36k, hepsiburadada 35k.

  • inheritance  (16.08.24 16:55:20)
Ya köpeğin olsun alalım Bi s24 kafan rahat etsin

  • numlock  (16.08.24 17:23:40)
S23 kullanıyorum memnunum, 256gb olanının hafızası daha hızlı. Çift sim var, esim de var. Ben tek sim kart + esim olarak kullanıyorum. Bence ekran boyutu ideal.

S24ün fiyatı o civardaysa o da iyi ama bazıları sanırım işlemcisi exynos(samsungun kendi) olduğu için s23ü tercih ediyordu. (bunlar snapdragon diye farklı işlemci, enerji tüketimi vs bir tık daha iyi/az diyorlardı)
  • nhk ni youkosu  (16.08.24 18:00:54)
Dandik telefon kullanacağıma s24 ultra alır server kayıt yaptırır kullanırım, mevcut satış fiyatının yarısından azına gelir.

  • kimlanbu  (17.08.24 08:47:01)
Hiç 30 binlere çıkma, samsung a35 al 5 sene kullan

256gb kapasite (sd kart ile artırabiliyorsun)
8gb ram
Amoled ekran
  • grimavi  (18.08.24 13:47:07)
512 gb depolama şartsa bu fiyatta buna uygun bir samsung telefon bulamazsınız.

xiaomi 13t pro'ya bakabilirsiniz.
daha ekonomik bir seçenek için honor 90'a bakabilirsiniz, kamerasıyla öne çıkan bir model.
esim durumu ülkeden ülkeye değişiyor, satıcıya veya üreticiye mutlaka sorunuz.
  • kesmekes laleler  (18.08.24 15:09:30)
512 gb şart değil. Sanırım düz S23 256gb alacağım.
Cevap veren herkese çok teşekkürler.

  • Amaranta ursula  (18.08.24 15:17:53 ~ 15:18:11)