paslı ve soyulmuş balkon demiri boyamak için

neler almalı? boyalar kalkmış, önce onları kazımak ya da sökmek lazım. bunun için ne almalıyız? üstüne nasıl bi boya tercih etmeliyiz?

boya söken kimysallar var ama bence ona hiç girmeden bir zımpara alıp zımparalamak lazım sonra da metal boyası diye sorsanız her nalburun vereceği vereceği tinerle açılan yağlı boya yeterli olur.
paslı yerlerin fotosu olsa daha güzel olur

  • kisa  (16.08.24 13:39:42)
boya sökücüler var, solvent deniyor genel isim olarak, sıkıp bekliyorsun, boyaları kabartıp söküyor, ardından ıspatula ile temizliyorsun, paslı yerleri zımparalamalısın. zımparalama sırasında maske, eldiven takman iyi olur.

ardından fırça ile boyayacaksın, bunları yaparken yere bir naylon sermen iş bitiminde temizlik süresini azaltacaktır.

editi gör: anti pas boyaları var, eski boyaları ve paslı yerleri temizledikten sonra çok beklemeden önce bunu uygularsan çok uzun süre dayanır.

demir oksijeni gördüğü andan itibaren paslanmaya başlar (gözle görülmez) önce anti pas, sonra boya

boya için yağlı boya.

bu işin bir yolu, bir diğer yolu ise taşlama makinesine tel takarak yapmak tabii elinde o makine veya erişimin varsa.
  • selam  (16.08.24 13:43:38 ~ 13:55:52)
İlaveten, çok paslı yerler varsa zımpara yeterli gelmeyecektir.
O durumda tel fırça kullanmanız gerekebilir.

www.n11.com
  • Mirket  (16.08.24 14:11:25)
Spatula her yere girmez, tel fırça ile her yere girersiniz. Çok titizseniz peşine zımpara, antipas astar, peşine boya.

  • kimlanbu  (16.08.24 14:24:09)
pas üstü çekiçlenmiş boya kullanın ben yaptım memnunum

www.hepsiburada.com
  • baknedicem  (16.08.24 14:24:54 ~ 14:37:18)
eski boyayı ve pası bir şekilde kazıyın sonra üzerine antipas sürün kuruyunca da istediğiniz renge boyayın

  • bravoteam  (16.08.24 15:21:32)