sıfır otomobil masrafları

arabanın parası var diyelim. onun dışında hangi ödemeler ve masraflar çıkıyor bize. şimdi alacağımızı varsayarsak arabanın ücreti dışında elimizde ne kadar para olmalı? ya da taksit vs oluyor mu o masraflara? teşekkürler.

yıllık sigorta 10k
yıllık kasko 10-20k
yılda 2 kez mtv
muayene
bakım falan da var işte 35-40k gerekir yıllık
  • birmilyonunvarmi  (16.08.24 13:26:59 ~ 13:27:06)
1 yıllık:
sigorta, 10-12k
kasko, 10-15k
mtv ort, 5k
periyodik bakım ort, 7k

yıllık 36k diyin siz. aylık 3k arabanın benzini hariç durduğu yerde ihtiyacı olan para.

taksit mümkün bu arada. sigorta-kasko 6 ay, mtv 3 ay falan vade farksız taksit oluyor genelde.

sıfır arabanın ilk 3 yıl muayenesi yok. ondan sonra her 2 yılda bir bi de o var ama o 2k gibi bir şeye denk geliyor sanırım şu sıra.
  • gitdaddy  (16.08.24 13:31:31)
kasko ve trafik sigortası çıkar. ücretleri yazılmış. kaskoyu taksit yaparsınız, sigortayı yapamazsınız.

  • brakgn  (16.08.24 13:32:54)
ben olsam sıfır arabaya boya koruma yaptırırım, ama maliyetleri şu sıralar ne kadar onu bilmiyorum.

  • mustafakesekci  (16.08.24 14:08:55)
sigorta ve kasko o kadar ucuz olmayabiliyor bu arada :)

  • sweetoffice  (16.08.24 14:26:52)
Boya koruma yaptirin evet. Benim param yoktu yaptirmadim ama hafif surtmeler var arabada ve boya koruma olsaydi hicbi sey olmayacakti. Sprey sıktırmayin ama ppf falan kaplatin. Sprey hikaye.

Onun disinda ekstra bir sey cikmadigi surece

Mtv yilda iki kere
Kasko
Sigorta

Muayene yok.

Hepsine taksit yaptirdim
  • narod  (16.08.24 14:28:43)