Takip etmeyeni veya takipten çıkanı siz de çıkartır mısınız?

Evet öncelikle belirtmek isterim ki yeni dünya düzeninde nelerle uğraşıyoruz sorulara, sorunlara, sıkıntılara bak rezillik...

Ama az önce friendzone a bile alınmayan bir arkadaşın duyurusunu görünce aklıma geldi.

Diyelim ki kız/erkek birisini takip ettiniz. Tanış olabilir, bağlantılı bir arkadaş olabilir veya hiç tanımıyorsunuz ama iyi veya kötü niyetle bir şekilde eklediniz diyelim.

Şimdi kırılım burada başlıyor.

1- Takibinizi onayladı ama sizi takip etmiyor, etmedi, etmeyecek.

2- Takibinize cevap verdi, takipleşiyorsunuz ama ileride fark ediyorsunuz ki sizi takipten çıkarmış.

Bu iki durumda ben şahsen gurur yapıp çıkıyorum. Tabi bu fark ediliyor mu onu da bilmiyorum. Fark ediliyorsa ayrı bir rezillik eziklik olarak algılanıyordur belki bilmiyorum ama ünlü veya incelemeci değilse niye takip edeyim karşılık vermediyse veya niye takipten çıktı o zaman ben de takip etmeyim diye tribe giriyorum. Ama kimi insan takmıyor birisini takip etmek istiyorsa ediyor o öylece duruyor. Diğeri görmüş, görmemiş, takip etmiş veya etmemiş ilgilenmiyor binlerce kişiyi takip ediyor.

Siz bu 2 durumda ne yapıyorsunuz?

Not: Instagramı kapattım 1 aydır kafam pırıl pırıl umarım 1 seneyi bulur kapalı hali de böyle sacma sapan islerle beynimi mesgul etmem :( yine de içimde kalmasın sormak istedim.

İçeriklerini merak ettiğimden değil de bire bir tanışıklığa istinaden takip ettiysem aynı nedenle takip edilmeyi beklerim, edilmemişsem "göte bak hele" deyip takipten çıkarım. Takip edip sonradan takipten çıktıysa "göte bak hele" deyip takipten çıkarım çünkü burada racon block+unblock yapmaktır.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (15.08.24 13:20:33)
İnstada pornografik kisileri takip ettigimden bana iatek gelirse takip engelliyorum sifir takipci takiliyorum

  • Zetnikov  (15.08.24 13:20:37)
Karşılıklı takipleştiğimin çıktığını farkedersem ben de takipten çıkarım.
Etrafımdan birini takibe aldım karşılık olmadı ise onu da takipten çıkarım.
Kimsenin meraklısı değiliz modundayım :)

Hesabım anonim bir isimle, kısıtlı arkadaş çevrem var sadece tek bir akrabam yok, pek de aktif kullanmıyorum.
  • cilekli pasta  (15.08.24 13:48:00)
Hiç ilgilenmiyorum karşiyla. Kendi bildiğimi okuyorum.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (15.08.24 13:49:27)
Ben dokunmuyorum. Sadece 40 yılın başı çok işsiz bir dönemdeyimdir listeyi baştan sona bir inerim, çok alakasız gördüğüm biri olursa takipten çıkarırım onun beni takip edip etmediğine de bakmam.

Aynı sırada mail gelen kutularımı düzenleme, google hesabı izinlerini kontrol etme, eski mesajları silme vs. gibi işleri de yaparım. Birkaç yılda bir bana geliyorlar, birden her şeyi düzene sokma hevesi doluyor içime bu tür şeylerle uğraşıyorum. :D
  • akhenaten  (15.08.24 14:03:52)
buradaki karşı takip yapmayan benim. beni takip etti diye birini takip edecek değilim. benim takip ettiğim kişininde illede beni karşı takip etmesini beklemem.

istediği gibi beni takipten çıkarsın hiç umurumda olmaz.
bu arada benim tüm sosyal medya hesaplarım açıktır bu hesaplarını gizleyenleride hiç anlamam gizlenecek bir durumun varsa niye sosyal medya hesabı açıyorsun.
  • my fault  (15.08.24 14:28:53 ~ 14:30:45)