Fiber kablosunu bozdum

Ev içinde bir tadilat sebebiyle ufak fiber kutusunu ve modemi sök-tak yaptım. O gün bu gündür fiber kutusunda kırmızı renkli alarm ışığı yanıyor. Bu işi mümkün olduğunca hızlı halletmek istiyorum.

Mahalledeki elektrikçi yapabilir mi?
Netspeed'i (şu an kullandığım iss) mi aramam gerekiyor?
Türk Telekomu mu aramam gerekiyor, evet ise hangi telefon numarasını?

Kim çabuk yapacaksa ona gidin çünkü kim gelirse gelsin para alacak

  • pavlis  (14.08.24 22:11:05)
Kullandığın operatörü ara. Ama ev içi tesisat için ek ücret alırlar kesin.

  • jackyr  (14.08.24 22:19:33)
hizmeti netspeed den alıyorsan orayı ara ve arıza kaydı bırak. muhtemelen türk telekom ekipleri gelecek ve sorunu ücretsiz olarak çözecek.

netspeed firmasının saha personeli yok.
  • Carlito Brigante  (14.08.24 22:20:25)
@Carlito Brigante ağa geçen sene aynısını yaptım, türk telekom ücret aldı.

  • pavlis  (14.08.24 22:29:26)
konnektörü doğru taktıysanız ve hala hata varsa elektrikçi çözemez, fiber kablo ek yapma aparatları, konnektör çakma aparatları ve test aparatları özel ve pahalı.

  • kimlanbu  (15.08.24 08:57:06)
Birkaç kere başıma geldi. Türk Telekom gelip ücretsiz çözdü sorunu.

  • tithousand  (15.08.24 11:36:01)
fiber kablonun ucundaki konnektöre veya ont girişine toz kaçmış olabilir. birkaç kere sağlam bir şekilde üfleyerek yeniden deneyin ve takarken kablonun oturduğundan emin olun. tamamen büküp kırmadıysanız kolay kolay problem yaratmaz.

  • bravoteam  (15.08.24 12:27:52)