Plak çalar tavsiyesi

Kardeşim doğumgünü için plak çalar istedi ama hiç bildiğim bir mevzu olmadığı için ne kadar bütçe ayırmalıyım onu bile bilmiyorum. Yani dinlerken üzmeyecek ama uçup kaçmayacak orta ayar bir plak çalar için bütçe nedir? Önerdiğiniz bir marka/model var mıdır?

Teşekkürler

Yeni üretim bir şey alacaksanız ve astronomik rakamlara çıkmayacaksınız hepsinin iğnesi aynı universal iğnedir, hepsinin sesi aynı. Renk ve model olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın hepsi aynı zaten. Yalnız çanka pikap diye bir model var, o tarz pikap almayın hiçbir işe yaramaz senesi dolmadan çöp olur.

Yok eski model ikinci el hoparlörlü kaliteli bir pikap alacaksanız fiyatları 20'den başlar bütçenizin sonuna kadar gider. Eğer böyle bir isteğiniz varsa ona göre model önereyim.
  • koskoca kirpi  (14.08.24 14:08:41)
@koskoca kirpi

Yeni teknoloji olanlardan istiyor, o tarz bi şey arıyorum. Onlar için vereceğin bir tavsiye var mı?
  • nundu  (14.08.24 14:25:25)
arkadaşıma ev hediyesi d&rdan "lenco tt-10bn" model plak çalar aldık. sonra kendime de aldım. başlangıç için fena değil, ben memnunum.

  • surprise  (14.08.24 14:31:37)
Yeni teknoloji alacaksanız ilk paragrafta yazdığım gibi, çanta pikaplar çok kötü, diğerlerinin hepsi aynı zaten universal iğne kullanıyor. Renk ve görünüşü hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın derim fark yok. Giriş segment 2*3 başlar taş çatlasın 5*6k.

İnternetten alacaksanız ahşaplara dikkat edin yüzde 99'u ahşap desenli plastiktir, sizi yanıltmasın.

Param bütçem var diyorsanız; TR'de rahat bulabileceğiniz, Reloop TURN 5, JBL Spinner, Magnat Mtt 990, Reloop RP-2000 MK2 (az daha uygun) bakabilirsiniz. Ama bu orta segmente girerseniz bunlara bir de ayrı hoparlör almanız gerekecek çünkü bunlarda ya ses çıkışı yok ya da pasif. Bu da maliyetinizi çok arttırır. ÖZellikle istediği bir model yoksa ya da heves ettiği geçici bir hobiyse bence ilk paragraftaki giriş segmentten bir şey alın.
  • koskoca kirpi  (14.08.24 14:40:15)
Çok teşekkür ederim ^^

  • nundu  (14.08.24 15:04:39)