Kedinin köpük kusması

2 gündür devam ediyor. Mama hiç yemiyor. Suyu da azar azar.
Aslında maması bittikten sonra yeni mamayı açmış evdekiler. Acaba mamadan mı kaynaklandı diyorum ama bilmiyorum.
Bugün evdekiler veterinere götürmüşler ama sadece iğne yaptırıp gelmişler.
Sabahtan götüreceğim veterinere de. Bu durumdan korkmalı mıyım?

başka birşey oyuncak ip-kurdele yemiş-yutmuş olabilir mi ?

kediymiş, köpek diye okudum. erişkin kedinin yabancı cisim yutma ihtimali epey düşük.
  • orpheus  (13.08.24 20:44:07 ~ 20:48:54)
Bir anda yeni mamaya geçirdiyseniz midesini bozar.

Bizim kedi köpük kusarsa en az 12 saat mama-su vermeyin diyordu veterineri. Sonra 1-2 kaşık su, 2-3 tane mama verin, bir saat sonra kusmazsa yine 1-2 kaşık su, 4-5 tane mama... Böyle böyle çoğaltarak takip.

2 gün oldu dediğiniz için mamayı kaldırın aç bırakın diyemiyorum ama telefonla ulaşabilirsiniz güvendiğiniz bir veterinere sorun bence sabahı beklemeden.
  • kobuzchu kiz  (13.08.24 20:44:31)
Yeni mama derken; aynı mama. Sadece yeni paketi açtık. Çoğunlukla babam ilgileniyor. Bu önceki gibi değil kokusu bile değişik diyor. Skt 2025.
Amazon da zaten bunu söylediğimde ücreti iade etti.
Satıcısı Amazon’dan olandan tekrar sipariş ettim.
Mama olarak N&d ringa balıklı olanı veriyor. Yıllardır.
Zaten bizim kız kuru mama dışında bi şey yemiyor.
  • hede hodo  (13.08.24 20:52:44)
Üst üste dördü geçen kusmalarda veteriner görmek elzemdir. Başka bi veteriner de görsün bence.

  • hedep  (13.08.24 23:38:58)
Mamayı orjinal satıcıdan mı aldınız diğer yerlerde inanılmaz sahte mama var piyasada, petlebi sitesini öneririm ya da markamama bunlar distributör satıcılar.

  • eja  (14.08.24 08:00:21)
Muhakkak başka veterinere götürün. Geçenlerde benim kedim kusmaya başladı. Ertesi gün götürdüm ve midesinde yaşadığı rahatsızlık nedeniyle yiyip içmediği için böbrek değerleri tavan yapmıştı. 4-5 gün veterinerde tedavi aldı.

  • plastik turambar  (14.08.24 08:51:38)
Böbrek değerleri +1

  • knazım  (14.08.24 10:15:50)