Egsoz Gazı Emisyon Ölçümü

Selamlar,

Böyle bir SMS geldi.

…….. plakali aracinizin egzoz gazi emisyon olcumu 26/08/2024 tarihinde dolacaktir. Cezai islemle karsilasmamak icin egzoz emisyon olcumunuzu zamaninda yaptiriniz.Olcumunuzu randevu almaksizin yetkili egzoz gazi emisyon olcum istasyonlarinda gerceklestirebilirsiniz. Aracla ilginiz yoksa mesaji dikkate almayiniz. T.C. Cevre, Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakanligi 03125863044 egzozdestek@csb.gov.tr B002

Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Teşekkürler.

Hocam aracın egzoz ölçüm tarihi gelmiş işte egzoz ölçümü yaptıracaksın. Tüvtürk'te ya da sanayide bir yerlerde yaptırabilirsin.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (13.08.24 12:16:25)
mesaj çok açık değil mi zaten? o tarihte egsoz muayenenin zamanı geçicek. çevirmeye takılırsan ceza yersin. 26 ağustosa yakın bir tarihte egsoz muayenesine girmelisin. tüvtürk'e gitmene gerek yok. egsoz muayenesi yapan yerlere gitmen yeterli.

  • false pretension  (13.08.24 12:29:26 ~ 12:31:10)
tarihi geçirmeyin. cezası çok yüksek 9 bin tl civarı. Tüvtürk gecikmesinden çok daha pahalı bu. Çevre ve Şehircilik bakanlığı kesiyor cezayı.

  • nuevo  (13.08.24 12:39:52)
O plakalı araç sana ait değil de ondan mı konuyu anlamadın?

Eğer öyle bir şeyse öncelikle e devletten araç sana ait olarak mı görünüyor diye bir kontrol etmende fayda var.
  • Mirket  (13.08.24 12:40:43)
Sistemsel hata, mesajı sil devam et. Benim 10 yıl önce sattığım aracın muayene mesajı bu şekilde gelmeye devam ediyor.

  • HellKeePer  (13.08.24 13:35:37)
@Mirket

Bana ait. İlk defa böyle bir mesaj geldi çünkü.

@HellKeePer

Hayır, aracım duruyor.
  • tithousand  (15.08.24 11:40:10)
Google’a yazınca bir firma çıktı, yetkili olduklarını söylediler.
Böyle bir durumun sahtekarlığı olmaz değil mi?

Bana yakın olduğu için tercih edeceğim. Tereddüt etmem ya da dikkat etmem gereken bir durum var mı operasyon öncesi ve sonrasında?
  • tithousand  (15.08.24 11:41:36)
0 aldıysanız ilk kez 3. yılda, sonrasında ise her 2 yılda 1 yaptırmanız gerekir. o yüzden karşılaşmamışsınızdır şimdiye kadar. yetkili istasyonları egzoz.csb.gov.tr adresinden görebilirsiniz. tuvturk muayene istasyonlarının da çoğunda yapılıyor. aracın resmini de içeren qr kodlu bir evrak olarak veriliyor ve telefonunuza sms geliyor ölçüm sonucu.

muayene tarihinizi de kontrol edin bu arada o da gözden kaçmasın.
  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (15.08.24 11:45:53 ~ 11:47:59)
@kanatlı kontun müşfik öpücüğü

Çok teşekkür ederim.
  • tithousand  (15.08.24 12:06:34)
Egsoz emisyon ölçüm tarihiyle araç muayene tarihi genelde aynıdır.
Konunun yabancısı olduğunu tahmin ettiğimden (yanılıyor olabilirim) uyarma gereği duydum. Ruhsattan muayene tarihini kontrol etmende fayda var.

  • Mirket  (15.08.24 12:35:44)