Taktik maktik bilmeyen biri YDS'den 80 alabilir mi? Taktik bilinmeli mi?

Merhabalar

İş yerinde ingilizce işleri yürüten, okuduğunu genel olarak anlayan biri bu sınavdan kaç alabilir?

Hiç taktik bilmeyen biri için 80 hayal mi? Oturup taktik mi çalışmalı?

Bilinmeli bana göre tamamen taktik meselesi YDS

  • spacevan  (12.08.24 15:31:24 ~ 15:31:51)
Taktik meselesi zırvalık, 2016 gibi taktikçileri göt ettiler sınavda. Okuduğunu genel olarak anlamak dediğiniz B2 seviyesi ise, en az 70+ alabilmeniz lazım. 93 altı almadım şimdiye kadar, taktik maktik bilmiyorum. İngilizce içerik tüketiyorsanız, üretiyorsanız 80 üstünü rahat alabileceğinizi düşünüyorum.

  • stimpak  (12.08.24 15:36:07)
@stimpak +1
İngilizceniz iyiyse ve biraz hızlı okuyabiliyorsanız rahat alırsınız.
İngilizce öğretmeni olduğu halde YDS'de süre yetmedi diye şikayet eden bir arkadaşım vardı yıllar önce. Belki çıkmış soru ya da deneme çözerek hızınızı test edebilirsiniz sınavdan önce.
  • kobuzchu kiz  (12.08.24 15:48:36)
İngilizcesi iyi biri olarak gram çalışmadan 95 almıştım. Günlük hayatta ingilizce kullanan ve içerik tüketen biri için 80 hiç zor değil. Taktik ne var hiç bilmiyorum da yani, yabancı dil testini taktikke çözmek de saçma geliyor bana

Süre yetmeme durumu da zor ya azıcık test çözme alışkanlığı olan biriyseniz rahat yetiştirirsiniz.
  • nundu  (12.08.24 16:01:31)
taktik işe yaramıyor artık evet. yds'den daha kolay olan yökdil'de bile iki sınavdır taktikten daha fazlası gerekiyor. işini ingilizce ile idame eden biri için 80 zor olmayacaktır fakat martta yaptıkları yds de zordu açıkçası. sınava girmeden özellikle son 2 yılın denemelerine göz atarsanız mantığını kavrayıp süre yönetiminizi ayarlamanız iyi olur.

  • black holes in the sky  (12.08.24 16:20:27)
ielts puanım 8.5, yds 50-55 gibi bi şey. toefl 110lu bi şey. yds berbat bi sınav bence.

  • deartheodosia  (12.08.24 20:03:50)
Ben taktik vs olmadan 85 almıştım.

  • encokbenisevinnolur  (12.08.24 21:46:21)
YDS'de taktik mi varmış? Ben en son seviye belirleme olsun diye 1 satır bile çalışmadan öyle günü gelince girdim. 35-40 dakika falan sürdü sınavım. 90 aldım.

Matematik değil, fizik değil. Ya biliyorsunuzdur ya da bilmiyorsunuzdur. Ne taktiği yapıyorsunuz ki? Merak ettim. Özet geçebilir mi biri?
  • nawar  (12.08.24 22:26:18 ~ 22:26:41)
işleri ingilizce yürütebilecek kadar aktif kullanıyorsanız en az 80 alırsınız.

ben de sizinle benzer seviyedeyim..

sınavdan önce son senenin sorularını çözüyorum sadece, minimum 85 aldım şimdiye kadar. 3-4 yılda bir puanım güncel olsun diye giriyorum.
  • evanka  (12.08.24 23:21:33)