Abu Dhabi vs USA

Merhaba gençler,
Abd'de fena olmayan bir işte çalışıyorum 6-7K USD net kazanıyorum. Abu Dhabi'den teklif geldi neredeyse iki katını ödüyorlar. Pek seveceğim bir iş değil gibi ama para aklımı çeliyor. ABD vatandaşlığına bir kaç ay kaldı, sonrasında gidebilirim gibi ama bi yandan da buraya alıştım, keyfim yerinde, doğa vs. harika, ortam da fena değil.İşimden de memnunum, uzun vadede paradan daha fazla getirisi olan bir imkan sağlıyor bana.

bekar 38 yaş.

Siz olsaydınız ne yapardınız?

çok değişken var evlilik işin kendisi çocuk yaş vs gibi ama vatandaşlıktan sonra gitmeyi düşünebilirdim.

  • basond  (11.08.24 21:40:04)
Abu Dabi'deki ev kiralarına ve dahi diğer masraflarının fiyatlarına bakarsan o iki katın komik bir para olduğunu görürsün. Kal bence olduğun yerde.

Hem çok sıcak.
  • Mirket  (11.08.24 21:41:58)
6-7k dan vergi ve sağlık sigortası düşüyorsan gidilir. greencardlıysan veya vatandaşlığı alabileceksen yine gidilir.

  • ferenc  (11.08.24 21:42:51)
Abi ben bu tarz spesifik sorulari duyuruda pek sormam.
Reddit abudhabi senin mekanın.
Misal bahsettiğiniz 36k aed'yse çok iyi yasarsin demisler;
www.reddit.com

Bekar kişiye böyle yerler iyi olabilir. Bana olmaz misal. Benim oralardan Avrupa'ya vs geçen tanidiklarim var çünkü hayat bir noktadan sonra yetmiyor yani.

Vatandaşlığı alıp birkaç sene çalışılabilir gibi bekarken.
  • logisticsmanager  (11.08.24 21:55:14)
Abd’de nerdesin?
Güzel bir eyaletteysen düşünmen bile sacma ama iowada falansan ve daha iyi bir eyalete gecmek zorsa düsünebilirsin.

Ben sahsi olarak degistirmem bu arada. Abd de olsa demokrasi ülkesini birakip uae ye falan gitmem.
  • sonsuz  (11.08.24 21:57:35)
florida'dayim.

  • erbium  (11.08.24 22:00:40)
Florisayi birakip anca cali‘ye giderim:) sacmalama

  • sonsuz  (11.08.24 22:12:48)
abdye de abu dhabiye de gitmedim. ama abd vatandaşlığına bir kaç ay kaldıysa, floridada yaşıyorsam, keyfim yerindeyse, işimden memnunsam kalkıp ta abu dhabiye gitmezdim.

  • abelardo  (11.08.24 22:57:41)
Florida da uçak mühendisi olarak çalışan bir arkadaşım "çölde yaşıyorum sanki" demişti. Detaylı Bilgi sahibi olmadan yorum yapmak yanlış olur.

  • HellKeePer  (11.08.24 23:01:52)
her ikisinide gormus her ikisinde de yasamis biri olarak oraya vatandaslik alarak gitmek harika bir firsat.

dakika dusunmez vatadaslik aldiktaan sonra giderdim.

nedenlerini yazayim.

120 bin usd ye kadar amerika gelir vergisinden muaf olavacaksiniz.
hayat oldukca kolay ve guvenli.
sistem inanilmaz online duzenlenmis, tek tusla araba alip satabildiniz id degisebildiginiz bir sistem var.
turkiye ve asya ya cok yakin, 4 saate istanbul 5 saate taylandta ucup tatil yapabiliyorsunuz.
fazla fazla verilen yillik izin.
saglik sigortasinin sirket tarafindan odenmesi ( usa da genelde indirimli olarak maasinizdan kesiliyor)
dubaiye yakinligi ve dubainin muhtesem gece hayati.
bekar biri icin yillik 70-80 bin dirheme cok guzel evler bulunur.
vergi olmamasi
coklu kulturler ile calisip deneyim kazanma.
marketler falan emin olun usa'dan daha pahali degil.

ben olsam giderdim, vatandaslik aldiktan sonra.
  • cairo  (11.08.24 23:18:12)
kesin giderim, şahsi olarak yazdığımıza göre şahsen abd zerre ilgimi çeken bir yer değil. türkiye’ye ve avrupa’ya uzak. buna ek arada inanılmaz bi maaş farkı var. abd vatandaşlığını alıp, abu dhabiye gidip 3-4 sene para kasıp dönerim komple türkiye’ye daha da çalışmam. makas çok fazla.

cairo’nun dediği gibi bir çok artısı da var en başında güvenlik geliyor
  • garavel  (12.08.24 00:36:01)
Amerikadan bildiriyorum. 6 7 k amerika icin dusuk bir maas, saniriim bekarsiniz. Evli olsaniz 6 7 k ile amerikada guzel bir gelecek kurmak zor. Mortgage + araba finance faturalar fln derken elinizde pek birsey kalmaz. Bekar iseniz ben olsam vatandaslik alir giderdim

  • oscar  (12.08.24 00:39:08)
Florida için 6-7k maaş çok değil. Zaten normal yaşamak için minimum 3500 USD ye ihtiyaç var florida'da. Türkler için Abd rüya ülke olduğundan bu soruya direkt gitme derler ama abd ortasınıf için kötü bir ülke.

Abu Dhabi'nin bir artısı da sağlık hizmetleri olur. Florida sağlık sistemi çok kötü.
  • ferenc  (12.08.24 06:24:32)
Niçin git diyenlere tik atıp gitme diyenlere tik atmadin? İnsanlarin fikrini almak için mi yoksa onaylanmak için mi actin bu duyuruyu?

  • abelardo  (12.08.24 14:18:46)
soruya soruyla cevap vermek olacak ama hangi sektördesiniz?

  • iwillsee  (12.08.24 16:57:05)