internette 'tutmanın' kuralları

Belki böyle bir formül yoktur ama belki de vardır ve internet popülerleri bunları devamlı yapıyordur. Küçüklükten beri düşünüyorum. inci sözlük'te yazdıklarım tutmuyor, ekşi sözlükte tutmuyor, blogtv'de yayın açıyorum yayınlarım izlenmiyor. Youtube'a video atıyorum tutar gibi oluyor ama süreklilik olmadığı için kayboluyorlar vsvsvs.

Sizce bu internette tutunmanın kanunları nelerdir? Sürekli paylaşım ve hashtag kullanımı olsa, twitter'da sağa sola salladığım ve hashtagler üzerinden gittiğim yazılarımın tutması gerekirdi. tutan ve tutmayan arasında bariz bir fark olmalı ama onu göremiyorum. Sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

Gerçek hayatta olduğu gibi sanal hayatta da tutuyor dediklerimizi parlatanlar öne çıkaranlar var.
Bir yerlere bağlı oldukları için öne çıkıuorlar. Öne çıkma ve takipçi kazanma hususunda çokta akıllı davrandıklarını sanmıyorum.
Sosyal medyanın ilgili kişilerle alakalı algoritması da bu yönde çalışıyor. Başka açıklaması yok sanırım.

Ayrıca dikkat ediyorum youTube da kendi başına video çıkaran bazı tipler bir süre sonra bir ortak yayın sohbet buluşma vs. seklinde hareket ediyorlar. Hemen her konuda da bilmedikleri de yok. Biri ateizmden kasarken üstüne kendince sos olsun diye deizm ve agnostisizm ekler. Diğeri de dinden bahseder, İslam'ı savunur ama hadis inkarından geri kalmaz, özellikle itikadi hususlarda faul üstüne faul yapar, delillere tam hakim olmadan aklına göre yorumlar yapar, geçmiş alimleri eleştirir beğenmez ama ayetlerden mana çıkarma konusunda hiç duraksaması olmaz, minicik odasında müfessirlerin önde gideni olur vs.

Oysa bunlara benzer şekilde video çeken çok kimse varken özellikle her seferinde bunlar önce çıkar.
Bu bana tuhaf geliyor. Birileri besliyor da karşımıza çıkıyorlar diye düşünüyorum doğrusu.

En azından herkesin yaptığı türden bir şey olsa da kendi alanında daha özgün olarak hareket ederek paylaşım yapabilirsin. " Öylesine " takipte olanların çokluğu bir anlam ifade etmiyor
Takipçilerin bilgi seviyesi, kültür biraz yukarıda seyretsin sayısı az olsun.
  • diyecevaplandı  (11.08.24 18:38:01)