Amazon Amerika Müşteri Memnuniyeti

Merhaba,

Amerika'da arkadaşım evlenecekti, Amazon'da bir istek listesi oluşturmuşlar. Düğün hediyesi olarak tanıdıkları oradan hediye alıyor. Neyse ben de buradan bir hediye seçtim satın aldım, ama 2 gün sonra adres hatasından dolayı ürünün teslim edilemediği ve bu nedenle para iadesi alacağıma dair bir e-mail aldım. Aslında kargo adresini listeyi oluşturan yapıyor ve gizli; yani neden teslim olmadı anlamadım ama para iademi 108 dolar iki gün sonra yaptılar.

Para iademi alınca yeniden hediye seçeyim dedim ama makul fiyatlarda hiçbir şey kalmamış. Ben de haliyle alamadım. Neyse, bugün arkadaşım mesaj atmış hediye için teşekkür ediyor fotoğraf da atmış :) Ben de geri amazon müşteri hizmetlerine mesaj attım, dedim böyle böyle ürün ulaşmış ama siz bana iade yapmışsınız. Ürün ücretini tekrar nasıl alacaksınız diye. Adam bana dedi ki size çok sorun yaşatmışız ürün bizim hediyemiz olsun. Müşteri temsilcisi çat diye kafasına göre hediye etti 108 doları. Bir personelden hatalı diye tahsil etmiyorsunuz bunu değil mi istemem öyle bir şey olsun dedim, müşteri temsilcisi random güldü arkadaş yok dedi :)) Biz bu seviyeye ne zaman geliriz.

Amazon TR ilk geldiğinde bunu yapıyordu. Sonra DH ölücüleri ve ülkemiz vatandaşlarıyla tanıştı artık yapmıyor. Ben geç ulaştığı için ücret iadesi aldığım, geri göndermek istediğimde "ürün sizde kalsın parayı iade edebilim" dedikleri durumu çok yaşadım. Ama en sonuncuyu 2 sene önce yaşadım. Geçen sene Almanyadayken Amazon.de üzerinden aldığım ürünün fiyatı 2 gün sonra 100 euro düştü onu iade etmediler ama mesela. 2-3 sene önce olsa orası da iade ederdi.

Amazon TR için konuşacak olursam. Halkımız bunu da suistimal edince kaldırdılar. Dh ölücüleri, kendini akıllı sanan hırsız tayfa sebep oldu buna. Ahlaksız insanımız.

Hatta hafta sonu sesli desteği bile kaldırdılar sanıyorum cuma günü. Pazartesi gelir mi emin değilim.
  • jackyr  (11.08.24 11:33:11 ~ 11:33:45)
yani bu adamına göre değişiyor bence tüm satıcılar tüm firmalar tüm müşteri temsilcileri vs her tepkiyi vermeyebilir. bizde %2 iken orada %40 oanında falandır ha bu orana nasıl çıkarız dersen ki asıl sorun bu sanırım,
maalesef çıkamayız her şeyin ilerleyebilmesi için aileden eğitim başlamalı.

  • basond  (11.08.24 11:33:40)
2 tane powerbank almıştım toplamda 1500tl. USB c girişi olmadığı için iade etmek istedim. Ürünü iade etmeye çalışınca iade etmeye uygun değil diye uyarı alıyordum. Müşteri temsilcisiyle konuştum, ben iadeyi yaptım ürünler sizde kalsın dediler. 3 ay önce yaşadım bunu. Gerçekten de iade ettiler ve ürünler bende kaldı :)

  • substituent  (11.08.24 12:48:45 ~ 12:49:11)
Geçtiğimiz Kasım'da verdiğim 600 liralık bir siparişte satıcı Amazon'du ve tarafıma ürünün farklı bir modeli gönderilmişti. Müşteri temsilcisine söyledim, iade etmek istediğimi belirttim. Ürünü geri göndermeme gerek olmadığını söyleyip paramı iade ettiler. Nadir görülebilir ama Türkiye'de de aynı sistem mevcut.

  • moonie  (11.08.24 12:57:16)
amazon tr de çok ılıman başlamıştı ancak bizim beleşçileri gördükçe imtiyazlar daraldı tabi

  • kondansator  (11.08.24 17:26:03)