Ucakta yemek vs hava alaninda yemek

Dun Ingiliz agirlikla Easyjet ucusumda millet acliktan cikmis gibi yiyecek bir seyler satin aliyordu. Hayatimda boyle uzun servis gormedim, tuvalete giden yollar tikaliydi hep, 40 grlik pringles soyleyen mi ararsin, itsu noodle'a 5 pound veren mi? Cogu zengindir muhtemelen 3-5 e bakmiyordur ama "Ucakta satin almak, ucakta yemek vs hava alanindaki shoplardan, restaurantlardan yemek" yaparsak hangisi daha uyguna geliyordur?

Uçak içi bana daha uygun gelmişti havalimanına göre.

  • ruhen hastayim ben  (10.08.24 18:03:27)
paradan bağımsız ben havalimanında yemeyi tercih ederim. tabi uçuşa da bağlı,
uçakta yemek beni rahatsız ediyor konforsuz. birde sen alıyorsun yanındaki almıyor vs eni rahatsız eder.

  • basond  (10.08.24 18:48:24)
Ucak ici havalimanindan genelde daha uygun, en azından turkiye ve avrupanin çoğunda öyle. Ucus insani geriyor, kendilerini abur cubura vermişler demek.

  • mbond  (10.08.24 18:51:12)
Turkiye'de bilmiyorum ama yurt disinda, ozellikle low cost havayollarinda, ucak ici fiyatlari sokaktaki fiyatlardan cok da farkli degil. Havalimani daha pahali kalir.

Surada 35. sayfadan itibaren gorebilirsiniz: www.ryanair.com
  • sertac akin  (10.08.24 22:25:35)
cok zenginlikle alakasi yok ya. avrupa'da (gelismis ulkelerinde) tam zamanli calisan kimseye o paralar cok gelmiyor. verirsin yeri gelirse.

ucaktan hic parayla bir sey almadim ama gecen trden donerken pegasusun menusune baktim pek de pahali gelmedi. yandaki dayi kahveye 5 euro verdi. tamam dandik kahve falan da oyle 15 euro da degil. 5 euro almanya icin ucak gibi bi ortamda makul.
  • bohr atom modeli  (11.08.24 12:17:49 ~ 12:19:37)
diğer cevaplara ek olarak zaman kavramı var, çoğu kişi havalimanına son saniye yetişiyor checkin bekleme falan yemek yiyecek zaman olmuyor o yüzden uçarken çok tercih ediliyor yemek yemek.

  • eja  (11.08.24 17:21:52)